Avaleht » lihasrelaksant » Tizanidine
Tizanidine

Tizanidine

  • Kvaliteetsed tooted
  • Toetus 24/7
  • Kiire kohaletoimetamine
Kohaletoimetamine 4-7 päevadel
Makseviisid
pakett tablett Hind

Mis see on?

Tisanidiin on tsentraalselt toimiv lihasrelaksant, mida kasutatakse mitmesuguste haigusseisunditega (nt hulgiskleroos, seljaaju vigastused ja muud neuroloogilised häired) seotud lihasspasmide leevendamiseks. Ravim mõjutab kesknärvisüsteemi närviteid, vähendades lihaste toonust ja vähendades seeläbi spasmide sagedust ja intensiivsust.

Tisanidiin mõjutab alfa-2-adrenergiliste retseptorite toimet, mille tulemuseks on ergastavate neurotransmitterite vabanemise ja seljaaju neuronaalse aktiivsuse vähenemine. See viib lihaste lõõgastumiseni ja valu leevendamiseni. Tavaliselt määratakse ravim siis, kui lihasspasmid põhjustavad märkimisväärset ebamugavust ja halvendavad patsiendi elukvaliteeti.

Ühend

Tizanidiini peamine aktiivne komponent on tisanidiin, mis vastutab ravimi lihaseid lõõgastava toime eest. See komponent toimib kesknärvisüsteemile, aidates leevendada lihasspasme ja leevendada valu. Lisaks toimeainele sisaldab ravim täiendavaid komponente, mis aitavad kaasa selle stabiilsusele ja paremale imendumisele organismis.

Ravim võib sisaldada järgmisi abiaineid:

  • Mikrokristalne tselluloos – kasutatakse tablettide moodustamiseks ja nende struktuuri parandamiseks.
  • Laktoos – täiteaine, mis aitab saavutada tableti vajaliku mahu.
  • Kroskarmelloosnaatrium – parandab tableti lahustuvus, soodustades selle kiiret toimet.
  • Magneesiumstearaat – kasutatakse määrdeainena, mis takistab tableti komponentide kokkukleepumist.
  • Ränidioksiid on antioksüdant, mis pikendab ravimi säilivusaega.

Koostis võib sõltuvalt vabastamisvormist ja tootjast veidi erineda, kuid peamine toimeaine jääb muutumatuks - tisanidiin.

Kuidas kasutada?

Tizanidiini õige kasutamine on vajalik soovitud ravitoime saavutamiseks ja kõrvaltoimete riski minimeerimiseks. Ravim määratakse tavaliselt individuaalselt valitud annuses, mis sõltub haigusseisundi tõsidusest ja organismi reaktsioonist ravile. Tizanidiini võetakse tavaliselt suukaudselt tableti kujul.

Tavaliselt sisaldab kasutusprotsess järgmisi samme:

  1. Esialgne annus. Tavaliselt algab ravi väikese annusega (nt 2 mg 2–3 korda päevas), et minimeerida kõrvaltoimete riski. Annust võib järk-järgult suurendada arsti järelevalve all.
  2. Manustamisaeg. Tizanidiini on parem võtta koos toiduga või vahetult pärast sööki, et parandada imendumist ja vähendada maoärrituse riski.
  3. Doosi kohandamine. Sõltuvalt keha reaktsioonist ja sümptomite tõsidusest võib arst annust kohandada kuni optimaalse efekti saavutamiseni.
  4. Järk-järguline tühistamine. Kui teil on vaja Tizanidiini võtmine lõpetada, tuleb seda teha järk-järgult arsti järelevalve all, et vältida ärajätusündroomi ja seisundi järsku halvenemist.

Kui annus jääb vahele, ei ole soovitatav järgmist annust kahekordistada. Te peaksite lihtsalt ravimit võtma järgmisel planeeritud kohtumisel. Järgige alati oma arsti juhiseid ja ärge muutke ise annust.

Kuidas see toimib?

Tisanidiin avaldab oma ravitoimet, toimides kesknärvisüsteemile. Ravimi peamine toimemehhanism on seotud selle toimega seljaaju alfa-2-adrenergilistele retseptoritele. Need retseptorid mängivad olulist rolli lihaste kokkutõmbumist põhjustavate närviimpulsside edastamisel. Kui tisanidiin aktiveerib alfa-2-adrenergilised retseptorid, väheneb ergastavate signaalide edastamise eest vastutavate neurotransmitterite vabanemine.

See viib neuronite aktiivsuse vähenemiseni, mis omakorda vähendab skeletilihaste toonust ning vähendab spasmide sagedust ja intensiivsust. Selle tulemusena lihased lõdvestuvad, mis aitab vähendada valu ja parandada liikuvust patsientidel, kellel on haigused, millega kaasnevad lihasspasmid. See toimemehhanism muudab tisanidiini tõhusaks ravimiks suurenenud lihastoonusega seotud neuroloogiliste seisundite kontrolli all hoidmiseks.

See sihipärane toime kesknärvisüsteemile võimaldab tisanidiinil suhteliselt väikestes annustes märgatavat toimet, mis vähendab kõrvaltoimete tõenäosust ja muudab selle kasutamise ohutumaks.

Näidustused

Tizanidiin on ette nähtud juhtudel, kui on vaja leevendada erinevate neuroloogiliste haiguste põhjustatud lihasspasme. Selle ravimi kasutamise peamised näidustused on seotud seisunditega, mille korral suurenenud lihastoonus põhjustab valu ja piiratud liikuvust.

Peamised näidustused hõlmavad järgmist:

  • Sclerosis multiplex on krooniline haigus, mis kahjustab närvikiude ja põhjustab spastilisi seisundeid.
  • Seljaajuvigastused on vigastused, mis võivad põhjustada halvatust ja lihasspasme.
  • Tserebraalparalüüs on neuroloogiline haigus, mida iseloomustavad pidevad lihasspasmid.
  • Insult on äge ajuvereringe häire, mis põhjustab halvatus ja suurenenud lihastoonus.
  • Kesknärvisüsteemi degeneratiivsed haigused, nagu amüotroofne lateraalskleroos (ALS) ja muud spastilisuse vormid.

Tisanidiin aitab patsientidel nende seisunditega toime tulla, parandades elukvaliteeti ja taastades liikuvuse. Seda saab kasutada nii ägedatel juhtudel kui ka krooniliste haiguste pikaajaliseks raviks.

Vastunäidustused

  • Ülitundlikkus tisanidiini või ravimi mõne abikomponendi suhtes. Allergiline reaktsioon toimeainele võib avalduda lööbe, sügeluse, turse ja muude tõsiste sümptomitena.
  • Raske maksafunktsiooni häire. Tisanidiin metaboliseerub maksas ning maksahaiguste, nagu tsirroos või hepatiit, esinemisel võib selle kasutamine organi seisundit halvendada ja põhjustada toksilisi toimeid.
  • Samaaegne kasutamine tugevate CYP1A2 inhibiitoritega nagu fluvoksamiin või tsiprofloksatsiin. Need ravimid võivad märkimisväärselt suurendada tisanidiini kontsentratsiooni veres, suurendades tõsiste kõrvaltoimete, sealhulgas hüpotensiooni ja sedatsiooni riski.
  • Bradükardia (aeglane südame löögisagedus) ja hüpotensioon. Ravim võib veelgi vähendada südame löögisagedust ja vererõhku, mis on nendes tingimustes ohtlik.
  • Rasedus ja imetamine. Tizanidiini ohutus lootele ja vastsündinule ei ole kindlaks tehtud, seetõttu on selle kasutamine nendel juhtudel võimalik ainult äärmuslikel juhtudel ja arsti range järelevalve all

Kõrvaltoimed

Nagu kõik ravimid, võib ka Tizanidine Accord põhjustada kõrvaltoimeid. Kuigi kõigil patsientidel ei esine kõrvaltoimeid, on oluline olla teadlik võimalikest riskidest, et nende ilmnemisel saaks kiiresti tegutseda.

Kõige sagedamini täheldatud kõrvaltoimed on järgmised:

  • Uimasus on üks levinumaid reaktsioone, kuna ravimil on rahustav toime. Tavaliselt ilmneb see ravi alguses või annuse suurendamisel.
  • Suukuivus on ebameeldiv, kuid tavaliselt kerge sümptom, mis aja jooksul möödub.
  • Peapööritus – võib tekkida vererõhu langus, eriti esimestel kasutuspäevadel.
  • Hüpotensioon on vererõhu langus, eriti patsientidel, kellel on kalduvus hüpotensioonile või võtta teisi vererõhku mõjutavaid ravimeid.
  • Nõrkus ja väsimus – võib ilmneda üldise lihaste lõdvestumise ja ravimi mõju tõttu närvisüsteemile.
  • Bradükardia – südame löögisageduse aeglustumine, eriti suurte annuste võtmisel.

Korduma kippuvad küsimused

Kui palju Tizanidine Eesti apteekides maksab?
Hind Tizanidine Eestis on apteekides erinev. Meil on 2.38 € tablett
Kuidas osta Tizanidine ilma retseptita?
Tizanidine saab meie apteegist osta ilma retseptita.

Tizanidine Arvustused

T
A
L

Alternatiivid