Urispast võtsin põiepõletiku ägenemise ajal ja see leevendas oluliselt mu sümptomeid teisel päeval. Tung urineerida muutus harvemaks ja valu peaaegu kadus. Olen tulemusega väga rahul ja hoian seda nüüd korduvate probleemide korral oma ravimikapis.
Urispas
Aktiivsed koostisosad: Flavoxate- Kvaliteetsed tooted
- Toetus 24/7
- Kiire kohaletoimetamine
Mis see on?
Urispas on ravim, mille peamine toimeaine on flavoksaatvesinikkloriid. Ravim on ette nähtud kuseteede haiguste, eriti valu, spasmide ja ärritusega seotud haiguste raviks. Urispasid kasutatakse selliste sümptomite leevendamiseks nagu sage urineerimine, tungiv vajadus ning erinevatest uroloogilistest haigustest põhjustatud valu ja ebamugavustunne alakõhus.
Urispase aktiivne komponent flavoksaat omab spasmolüütilist toimet, mis võimaldab tõhusalt lõdvestada põie ja ureetra silelihaseid. See aitab vähendada valu intensiivsust ja urineerimistungi sagedust. Urispasid kasutatakse nii ägedate kui ka krooniliste haiguste korral, nagu põiepõletik, uretriit, prostatiit ja muud haigused, mis põhjustavad spasme ja valu kuseteedes.
Ühend
Urispas sisaldab toimeainena flavoksaatvesinikkloriidi, mis määrab ravimi peamise ravitoime. Sellel ainel on väljendunud spasmolüütiline toime, aidates lõdvestada põie ja ureetra silelihaseid, mis vähendab valu ja ebamugavustunnet.
Lisaks sisaldab ravim abiaineid, mis tagavad ravimvormi stabiilsuse, efektiivsuse ja kasutusmugavuse. Need komponendid aitavad toimeainel paremini organismis imenduda ja suurendavad selle ravitoimet.
- Flavoksaatvesinikkloriid
- Tärklis
- Magneesiumstearaat
- Laktoos
- Talk
Kuidas kasutada?
Urispas võetakse tavaliselt suu kaudu tableti kujul koos rohke veega. Soovitatav annus ja manustamissagedus sõltuvad sümptomite tõsidusest ja organismi individuaalsest vastusest ravile. Maksimaalse efektiivsuse saavutamiseks ja kõrvaltoimete riski minimeerimiseks on oluline järgida arsti korraldusi või kasutusjuhiseid.
Urispas määratakse tavaliselt järgmiselt:
- Täiskasvanutel soovitatakse võtta 1 tablett (200 mg) 3-4 korda päevas.
- Ravi kestuse määrab arst sõltuvalt patsiendi seisundist ja ravivastusest.
- Ravimit võib võtta kas enne või pärast sööki, kuid soovitatav on seda võtta iga päev samal kellaajal, et hoida ravimi taset veres konstantsena.
Kuidas see toimib?
Urispas toimib tänu selle aktiivsele komponendile - flavoksaadile, mis kuulub spasmolüütikute rühma. Flavoksaadil on lõõgastav toime põie ja ureetra silelihastele, mis vähendab erinevate kuseteede haigustega seotud spasme ja valu.
Urispase peamine toimemehhanism on teatud retseptorite blokeerimine silelihastes, mis takistab nende liigset kokkutõmbumist. See mitte ainult ei leevenda valu, vaid vähendab ka urineerimistungi sagedust ja intensiivsust. Sel viisil aitab Urispas parandada uroloogilistest probleemidest tingitud ebamugavustunde ja valu käes kannatavate patsientide elukvaliteeti.
Näidustused
Urispasid kasutatakse mitmesuguste kuseteede haiguste sümptomite raviks ja leevendamiseks, millega kaasnevad spasmid ja valu. See vahend on efektiivne ägedate ja krooniliste haiguste korral, mis põhjustavad ebamugavustunnet alakõhus ja urineerimisprobleeme.
Urispase kasutamise peamised näidustused on järgmised:
- Tsüstiit – põiepõletik, millega kaasneb valu ja sagedane urineerimistung.
- Uretriit – kusitipõletik, mis põhjustab põletust ja ebamugavustunnet urineerimisel.
- Prostatiit – eesnäärme põletik, mis võib väljenduda valu ja urineerimisraskusena.
- Ebamugavustunne ja valu, mis on seotud operatsiooni või diagnostiliste protseduuridega kuseteede.
- Üleaktiivne põis on seisund, mida iseloomustab sagedane ja ootamatu tung urineerida.
Vastunäidustused
Vaatamata oma efektiivsusele ei sobi Urispas kõigile patsientidele ja sellel on mitmeid vastunäidustusi. Selle ravimi kasutamine võib olla piiratud sõltuvalt teie tervislikust seisundist ja kaasuvate haiguste esinemisest.
Urispase kasutamise peamised vastunäidustused on järgmised:
- Ülitundlikkus flavoksaadi või ravimi mõne komponendi suhtes.
- Seedetrakti haigused, nagu seedetrakti obstruktsioon või verejooks, kuna ravim võib neid seisundeid halvendada.
- Sulenurga glaukoom on silmahaigus, mille puhul silmasisene rõhk tõuseb.
- Uriinipeetus, mis on põhjustatud mehaanilistest takistustest, nagu näiteks eesnäärme adenoom
- Rasedus ja imetamine – sel perioodil ei soovitata ravimit ilma arstiga konsulteerimata kasutada.
Kõrvaltoimed
Kuigi Urispas on üldiselt hästi talutav, võivad mõnedel patsientidel tekkida kõrvaltoimed. Need reaktsioonid on tavaliselt kerged, kuid harvadel juhtudel võivad osutuda vajalikuks ravi katkestamine ja arstiga konsulteerimine. Kõrvaltoimed võivad ilmneda nii ravi algfaasis kui ka ravimi pikaajalisel kasutamisel.
Urispase kõige sagedasemad kõrvaltoimed on järgmised:
- Suukuivus on üks levinumaid kõrvalnähte, mis võib põhjustada janutunnet.
- Peapööritus – võib avalduda kerge tasakaalukaotuse tundena, eriti äkiliste kehaasendimuutuste korral. .
- Iiveldus – mõnikord kaasneb ebamugavustunne kõhus või isutus.
- Peavalu – tavaliselt kerge ja ajutine, kuid võib põhjustada ebamugavustunnet.
- Allergilised reaktsioonid – lööve, sügelus või nõgestõbi, mis nõuavad viivitamatut arstiabi.
Kui mõni neist kõrvaltoimetest süveneb või püsib, on oluline oma arstiga nõu pidada, et annust kohandada või ravimit muuta.
Korduma kippuvad küsimused
Urispas Arvustused
Urispas sai minu jaoks tõeliseks päästeks prostatiidi ägenemise ajal. Valu ja sagedane urineerimistung kadusid paari päeva jooksul pärast ravi alustamist. Nüüd saan öösel normaalselt magada ja tunnen end palju paremini.
Arst määras Urispase pärast valu ja ebamugavustunnet põhjustanud diagnostilist protseduuri. Ravim aitas mul kiiresti taastuda, põletustunne ja raskustunne kadusid. Tore, et ravim toimib kiiresti ja ilma ebameeldivate kõrvalmõjudeta.