Avaleht » Vererõhk » Tenormin
Tenormin

Tenormin

Aktiivsed koostisosad: Atenolol
  • Kvaliteetsed tooted
  • Toetus 24/7
  • Kiire kohaletoimetamine
Kohaletoimetamine 4-7 päevadel
Makseviisid
pakett tablett Hind

Mis see on?

Tenormiinon ravim, mille peamine toimeaine on atenolool. See kuulub beetablokaatorite rühma ja seda kasutatakse erinevate südame-veresoonkonna haiguste raviks. Atenolool toimib, blokeerides südames beeta-1 adrenergilised retseptorid, mille tulemuseks on südame löögisageduse ja vererõhu langus.

Ühend

Tenormin sisaldab toimeainena atenolooli, mis on selektiivsete beetablokaatorite rühma liige. See avaldab sihipärast mõju südame-veresoonkonna süsteemile, vähendades südame koormust ja vererõhku. Lisaks aktiivsele komponendile sisaldab ravim abiaineid, mis aitavad säilitada ravimi stabiilsust ja kasutusmugavust.

  • Toimeaine: atenolool.
  • Lisakomponendid: maisitärklis, laktoos, povidoon, magneesiumstearaat, hüpromelloos.
  • Tableti kest: võib sisaldada titaandioksiidi ja makrogooli. tugevuse ja ühtlase lahustumise tagamine.

Tänu toimeainete ja abiainete kombinatsioonile iseloomustab Tenormini kõrge biosaadavus ja pikaajaline toime. Mõnede komponentide, näiteks laktoosi olemasolu võib siiski olla oluline individuaalse talumatusega patsientidele, seega peate enne kasutamist nõu pidama oma arstiga.

Kuidas kasutada?

Tenormin on ette nähtud suukaudseks manustamiseks ja selle kasutamine nõuab meditsiiniliste soovituste ranget järgimist. Tavaliselt võetakse ravimit üks kord päevas samal ajal, et säilitada stabiilne toimeaine tase organismis. Võtke tablett sisse piisava koguse veega, olenemata toidu tarbimisest.

  1. Standardne algannus on 50 mg päevas. Vajadusel võib arst suurendada annust 100 mg-ni päevas.
  2. Arteriaalse hüpertensiooniga patsientidele piisab sageli minimaalsest annusest, stenokardia või arütmia korral võib aga olla vajalik suurem annus.
  3. Neerupuudulikkuse korral valitakse annus individuaalselt, et vältida ravimi kuhjumist organismi.

Oluline on meeles pidada, et te ei tohiks Tenormini võtmist järsku katkestada, kuna see võib põhjustada sümptomite, nagu kiire südamerütm või vererõhu tõus, sagenemist. Kui on vaja ravi katkestada, tuleb seda teha arsti järelevalve all ja annust järk-järgult vähendada.

Kuidas see toimib?

Tenormiin avaldab oma toimet tänu toimeainele atenoloolile, mis kuulub selektiivsete beetablokaatorite klassi. See tähendab, et ravim blokeerib spetsiifiliselt beeta-1 adrenergilised retseptorid, mis paiknevad peamiselt südames. See mehhanism aitab vähendada südamelihase koormust ja normaliseerida südame-veresoonkonna süsteemi tööd.

Atenolool vähendab südame kontraktsioonide sagedust ja jõudu, vähendades seeläbi vererõhku ja südame töö mahtu. See on eriti oluline selliste seisundite korral nagu stenokardia, kus süda on hapnikuvaeses. Lisaks aitab pulsisageduse alandamine ennetada arütmiaid ja vähendab korduva müokardiinfarkti riski.

Tenormini pikaajaline kasutamine aitab stabiliseerida vererõhku ja vältida äkilist tõusu. Ravim toimib õrnalt, mõjutamata hingamissüsteemi, mistõttu on see kergete astmavormide või kroonilise obstruktiivse kopsuhaigusega patsientidele ohutum.

Näidustused

Tenormiini kasutatakse mitmesuguste kardiovaskulaarsüsteemi haiguste raviks. Selle tõhusus on tingitud selle sihipärasest toimest südamele ja veresoontele, mistõttu on ravim üks peamisi vahendeid võitluses hüpertensiooni ja südame rütmihäiretega. Ravim on ette nähtud pikaajaliseks kasutamiseks, eriti olukordades, mis nõuavad südame-veresoonkonna süsteemi seisundi pidevat jälgimist.

  • Arteriaalne hüpertensioon – kõrge vererõhu alandamiseks ja stabiliseerimiseks.
  • Stenokardia – südamelihase hapnikuvaegusega seotud rindkerevaluhoogude sageduse ja raskuse vähendamine.
  • li>

  • Arütmiad – südamerütmi normaliseerumine tahhükardia või ekstrasüstoolia ajal.
  • Korduva müokardiinfarkti ennetamine – südamehaiguse järgsete tüsistuste riski vähendamine rünnak.
  • Südame hüperkineetiline sündroom – südamesüsteemi suurenenud aktiivsusega seotud sümptomite vähendamiseks.

Tenormini määramine nõuab alati patsiendi individuaalsete omaduste, sealhulgas kaasuvate haiguste ja kehtivate ravirežiimide arvestamist.

Vastunäidustused

Tenormin ei sobi teatud juhtudel kasutamiseks, kuna selle toime võib seisundit süvendada või põhjustada soovimatuid reaktsioone. Enne ravi alustamist on oluline veenduda, et puuduvad tegurid, mis muudavad ravimi kasutamise ohtlikuks. Peamised vastunäidustused on seotud atenolooli mõjuga südame-veresoonkonnale ja teistele kehasüsteemidele.

  • Bradükardia – südame löögisageduse langus alla normi.
  • Kardiogeenne šokk – kriitiline seisund, mille korral süda ei suuda tagada piisavat verevoolu.
  • Äge süda. rike – südamepuudulikkus pumpab tõhusalt verd.
  • Haige siinuse sündroom – südame loomuliku südamestimulaatori töö häire.
  • Atrioventrikulaarne II ja III astme blokaad – tõsised häired elektriliste impulsside juhtimises südames.
  • Bronhiaalastma või KOK-i rasked vormid – suurenenud bronhospasmi oht.
  • Ülitundlikkus atenolooli või mõne muu suhtes. ravimi abiainetest
  • Metaboolne atsidoos on organismi happe-aluse tasakaalu rikkumine.

Ettevaatlikult tuleb ravimit kasutada ka maksahaiguse, neeruhaiguse või diabeedi korral. Raseduse ja rinnaga toitmise ajal on Tenormini kasutamine lubatud ainult arsti rangete juhiste järgi.

Kõrvaltoimed

Nagu kõik ravimid, võib ka Tenormin põhjustada kõrvaltoimeid, kuigi kõigil neid ei teki. Enamasti seostatakse neid selle mõjuga kardiovaskulaarsüsteemile ja kesknärvisüsteemile. Enamik kõrvaltoimeid kaovad ravi jätkamisel või pärast annuse kohandamist iseenesest, kuid mõned neist nõuavad arstiga konsulteerimist.

  • Kardiovaskulaarsüsteem: aeglane pulss (bradükardia), madal vererõhk, külmad jäsemed.
  • Kesknärvisüsteem: väsimus, pearinglus, unisus, harvadel juhtudel depressioon või unehäired.< /li>
  • Seedesüsteem: iiveldus, kõhulahtisus või kõhukinnisus, võimalik suukuivus.
  • Hingamissüsteem: Bronhiaalastma või KOK-iga patsientidel võib esineda sagenenud bronhospasm.
  • Nahk: nahareaktsioonid, nagu sügelus, lööve ja harvadel juhtudel urtikaaria.

Kui märkate kõrvaltoimeid, eriti neid, mis süvenevad või põhjustavad ebamugavust, pidage nõu oma arstiga. Kui teil tekib tõsine reaktsioon, näiteks südame löögisageduse järsk langus, tugev pearinglus või hingamisraskused, pöörduge viivitamatult arsti poole.

Korduma kippuvad küsimused

Kui palju Tenormin Eesti apteekides maksab?
Hind Tenormin Eestis on apteekides erinev. Meil on 0.31 € tablett
Kuidas osta Tenormin ilma retseptita?
Tenormin saab meie apteegist osta ilma retseptita.

Tenormin Arvustused

R
K
R

Alternatiivid