Olen kasutanud Lisinoprili juba mitu kuud vererõhu kontrolli all hoidmiseks ja võin öelda, et see tõesti toimib. Minu vererõhk on muutunud stabiilsemaks ja kõrvalmõjusid peaaegu pole. Ainus, mida märkasin, oli see, et esimestel võtmise päevadel tundsin kerget nõrkust, kuid siis läks see üle.
Lisinopril
- Kvaliteetsed tooted
- Toetus 24/7
- Kiire kohaletoimetamine
Mis see on?
Lisinopriil on ravim, mis kuulub angiotensiini konverteeriva ensüümi (AKE) inhibiitorite klassi. Seda kasutatakse laialdaselt hüpertensiooni (kõrge vererõhu) ja südamepuudulikkuse raviks ning elulemuse parandamiseks pärast ägedat müokardiinfarkti. Lisinopriili peamine toime seisneb ensüümi blokeerimises, mis vastutab angiotensiin I muundamise eest angiotensiin II-ks – aineks, mis põhjustab vasokonstriktsiooni. Tänu sellele väheneb rõhk veresoontes ja paraneb verevool.
Seda ravimit kasutatakse aktiivselt meditsiinipraktikas tänu selle võimele kontrollida vererõhku, mis vähendab südame koormust ja vähendab selliste komplikatsioonide riski nagu insult ja südameatakk. Lisinopriili võib määrata ka kroonilise neeruhaigusega patsientidele, kuna see aitab aeglustada neerupuudulikkuse progresseerumist.
Ühend
Ravimi Lisinopril koostis on lihtne, kuid samal ajal väga tõhus, mistõttu on see oluline komponent südame-veresoonkonna haiguste ravis. Peamine toimeaine on lisinopriil, mis on AKE inhibiitor ja vastutab otseselt ravitoime eest organismile. Lisakomponentide hulka kuuluvad erinevad abiained, mis tagavad ravimi stabiilsuse ja seeduvuse.
Iga ravimi koostisosa valitakse nii, et oleks tagatud maksimaalne efektiivsus ja ohutus selle kasutamise ajal. Abiained mängivad võtmerolli imendumise parandamisel ja põhikomponendi pikaajalise aktiivsuse säilitamisel, mis võimaldab ravimil spetsiifilisemalt toimida.
- Lisinopriil (toimeaine) on AKE inhibiitor.
- Tärklis – kasutatakse täiteainena.
- Magnesiumstearaat – tagab toimeaine ühtlase jaotumise.
- kolloidne ränidioksiid – aitab kaasa valemi stabiilsusele.
- Kaltsiumvesinikfosfaat – aitab parandada ravimi imendumist.
li>
Kuidas kasutada?
Lisinopriili õigel kasutamisel on parimate ravitulemuste saavutamisel võtmeroll. Ravimit võetakse tavaliselt üks kord päevas, eelistatavalt samal ajal, et säilitada ravimi stabiilne tase veres. Lisinopriili võib võtta koos toiduga või ilma, mis muudab selle igapäevaseks kasutamiseks mugavaks. Võimalike kõrvaltoimete vältimiseks on oluline järgida arsti soovitusi ja mitte ületada ettenähtud annust.
Enne selle võtmise alustamist lugege hoolikalt juhiseid ja konsulteerige oma arstiga, eriti kui teil on kroonilised haigused või te võtate muid ravimeid. Annuse muutmine või Lisinopril Actavis’e äkiline lõpetamine ilma arstiga nõu pidamata võib põhjustada teie tervise halvenemist.
- Võtke Lisinoprili üks kord päevas, iga päev samal kellaajal.
- Võib võtta koos toiduga või ilma.
- Ärge muutke oma annust ilma arstiga nõu pidamata.
- Kui annus jääb vahele, võtke see niipea kui võimalik, kuid ärge kahekordistage annust.
- Ravi efektiivsuse jälgimiseks kontrollige regulaarselt oma vererõhku.
Kuidas see toimib?
Lisinopriil pärsib angiotensiini konverteeriva ensüümi (ACE) toimet, mis põhjustab angiotensiin II taseme langust organismis. Angiotensiin II on aine, mis põhjustab veresoonte ahenemist ja tõstab vererõhku. Seda protsessi blokeerides soodustab Lisinopril veresoonte lõdvestamist ja laienemist, mis omakorda alandab vererõhku ja vähendab stressi südamele.
See toimemehhanism aitab parandada vereringet ja hõlbustada südame tööd, eriti südamepuudulikkusega patsientidel. Lisinopriilil on ka neerudele kaitsev toime, aeglustades nende haiguste progresseerumist diabeetilise nefropaatiaga patsientidel. Seega ei vähenda ravim mitte ainult vererõhku, vaid takistab ka tõsiste kardiovaskulaarsüsteemi ja neerude tüsistuste teket.
Näidustused
Lisinopriil on ette nähtud mitmesuguste kõrge vererõhu ja südamepuudulikkusega seotud seisundite korral. Selle kasutamine aitab tõhusalt mitte ainult vähendada vererõhku, vaid ka vältida raskete tüsistuste, nagu müokardiinfarkt ja insult, teket. Ravimit määratakse sageli kompleksravi osana, kui on vaja säilitada optimaalne vererõhu tase.
Lisinopriil on eriti kasulik südame- ja neeruhaigustega patsientidele. Seda saab kasutada kroonilise südamepuudulikkuse raviks ja ka neerupuudulikkuse progresseerumise aeglustamiseks diabeediga patsientidel. Ravimit kasutatakse ka elulemuse parandamiseks pärast ägedat müokardiinfarkti, vähendades korduvate südamehaiguste riski.
- Hüpertensioon (kõrge vererõhk).
- Krooniline südamepuudulikkus.
- Südame-veresoonkonna tüsistuste ennetamine pärast müokardiinfarkti.
- Diabeetiline nefropaatia (aeglustumine) neerupuudulikkuse progresseerumine).
- Infarktijärgne ravi ellujäämise parandamiseks.
Vastunäidustused
Lisinopriilil on mitmeid olulisi vastunäidustusi, mida tuleb enne ravi alustamist arvestada. Seda ei tohi kasutada patsiendid, kes on ülitundlikud lisinopriili või teiste AKE inhibiitorite suhtes. Ravim on vastunäidustatud ka inimestele, kellel on varem esinenud AKE inhibiitorite võtmisega seotud angioödeem (Quincke ödeem), kuna selle seisundi kordumise oht on suur.
Lisaks ei soovitata Lisinopril Actavis’t kasutada raske neeru- või maksakahjustuse või raseduse või rinnaga toitmise ajal, kuna see võib kahjustada loodet või imikut. Ravimit tuleb kasutada ettevaatusega patsientidel, kellel on madal vererõhk või haigused, mis põhjustavad ringleva vere mahu vähenemist.
- Ülitundlikkus lisinopriili või teiste AKE inhibiitorite suhtes.
- AKE inhibiitorite võtmisega seotud angioödeem anamneesis.
- Raske neeru- või maksakahjustus.
- Rasedus ja imetamine.
- Tingimused, millega kaasneb tsirkuleeriva vere mahu vähenemine.
Kõrvaltoimed
Nagu iga ravim, võib ka Lisinopril Actavis põhjustada kõrvaltoimeid, kuigi enamik inimesi talub seda hästi. Kõige sagedasemad kõrvaltoimed on peavalu, pearinglus ja väsimus, mis ilmnevad tavaliselt ravi alguses ja kaovad, kui organism ravimiga kohaneb. Mõnikord võib tekkida kuiv köha ja seedehäired, nagu iiveldus ja kõhulahtisus.
Harvadel juhtudel võivad tekkida tõsisemad reaktsioonid, nagu angioödeem (näo, huulte, keele või kõri turse), mis nõuavad viivitamatut arstiabi. Võimalikud on ka muutused neerufunktsioonis ja kaaliumisisalduse tõus veres, eriti kroonilise neeruhaigusega patsientidel. Seetõttu on oluline oma tervist regulaarselt kontrollida ja teavitada oma arsti kõigist ebatavalistest sümptomitest.
- Peavalu ja pearinglus.
- Väsimus või nõrkustunne.
- Kuiv köha.
- Iiveldus ja seedehäired.
< li> Angioödeem (harv, kuid nõuab kiiret sekkumist).
Korduma kippuvad küsimused
Lisinopril Arvustused
Olen pikka aega otsinud tõhusat vahendit kõrge vererõhu vastu ja Lisinoprilist on saanud tõeline pääste. Nädala jooksul pärast ravi alustamist langes vererõhu tase normaalseks. Ainus negatiivne on see, et peate rangelt jälgima manustamisaega, vastasel juhul võib toime nõrgeneda.
Arst soovitas seda ravimit pärast südameinfarkti ja ma näen oma seisundi märkimisväärset paranemist. Mu vererõhk on normaliseerunud ja tunnen, et süda töötab paremini. Kõrvaltoimed on minimaalsed, mis on meeldivalt üllatav, sest teiste ravimitega pole seda juhtunud.