Avaleht » Antibiootikumid » Clindamycin
Clindamycin

Clindamycin

Aktiivsed koostisosad: Clindamycin Hydrochloride
  • Kvaliteetsed tooted
  • Toetus 24/7
  • Kiire kohaletoimetamine
Kohaletoimetamine 4-7 päevadel
Makseviisid
pakett tablett Hind

Mis see on?

Klindamütsiin on antibiootikum, mida kasutatakse mitmesuguste bakteriaalsete infektsioonide raviks. See kuulub linkosamiidide rühma ja sellel on väljendunud bakteriostaatiline toime. Selle peamine toime on valkude sünteesi pärssimine bakterirakkudes, mis viib nende kasvu ja paljunemise peatumiseni. Klindamütsiin on efektiivne paljude grampositiivsete ja mõnede gramnegatiivsete bakterite, sealhulgas teiste antibiootikumide suhtes resistentsete tüvede vastu. Seda ravimit on sageli ette nähtud naha, pehmete kudede, luude, hingamisteede infektsioonide ja mõnede raskete akne vormide raviks.

Ühend

Klindamütsiin on saadaval mitmesugustes vormides, sealhulgas kapslites, süstides, geelides, kreemides ja vaginaalsetes ravimküünaldes. Ravimi koostis võib sõltuvalt vabanemisvormist erineda, kuid peamine toimeaine on alati klindamütsiin.

  • Toimeaine: klindamütsiin (vesinikkloriidi või fosfaadi kujul).
  • Abiainete hulka võivad kuuluda laktoos, magneesiumstearaat, maisitärklis (kapslite jaoks), bensüülalkohol, naatriumhüdroksiid, vesi. süste (lahuse jaoks), propüleenglükool, metüülparabeen (geeli ja kreemi jaoks

).

Kuidas kasutada?

Klindamütsiini kasutamine sõltub vabanemise vormist ja infektsiooni olemusest. Parima ravitoime saavutamiseks ja kõrvaltoimete vältimiseks on oluline järgida arsti soovitusi ja pakendil olevaid juhiseid.

  1. Klindamütsiini kapsleid võetakse suu kaudu, tavaliselt 3-4 korda päevas, koos rohke veega. Neid võib võtta söögikordadest sõltumata, kuid seedetrakti vaevuste ilmnemisel on parem võtta pärast sööki.
  2. Süstelahust manustatakse intramuskulaarselt või intravenoosselt, tavaliselt meditsiiniasutuses. Annustamine ja manustamise sagedus sõltuvad infektsiooni raskusastmest.
  3. Klindamütsiini baasil geeli või kreemi kantakse kahjustatud nahapiirkondadele õhukese kihina 1-2 korda päevas. Akne ravimisel võib kuuri kestus olla mitu nädalat.

Kuidas see toimib?

Klindamütsiin toimib bakterirakkudele, blokeerides valkude sünteesi, mis on vajalik nende kasvuks ja paljunemiseks. Selle toimemehhanism on seotud bakteriaalsete ribosoomide seondumisega, mis häirib valgumolekulide kogunemisprotsessi. Ilma võimeta sünteesida vajalikke valke, kaotavad bakterid oma paljunemisvõime ja lõpuks surevad.

See antibiootikum on eriti efektiivne grampositiivsete kokkide, nagu stafülokokid ja streptokokid, ning mõnede anaeroobsete bakterite vastu. Tänu oma toimemehhanismile aitab klindamütsiin võidelda infektsioonidega, mis on sageli resistentsed teist tüüpi antibiootikumide suhtes.

Näidustused

Klindamütsiin on ette nähtud paljude nakkushaiguste raviks, mida põhjustavad selle suhtes tundlikud mikroorganismid. Seda ravimit kasutatakse nii ambulatoorsetes kui ka statsionaarsetes tingimustes ning seda kasutatakse erinevate bakteriaalsete infektsioonide vormide jaoks.

  • Naha ja pehmete kudede infektsioonid, sh abstsessid, tselluliit, nakatunud haavad ja akne.
  • Luu- ja liigesinfektsioonid, nagu osteomüeliit.
  • Hingamisteede infektsioonid, sh. kopsupõletik ja bronhiit.
  • Vaagnaelundite põletikulised haigused, sealhulgas endometriit ja salpingiit.
  • Kõhuõõne infektsioonid, nagu kõhukelmepõletik.
  • Klindamütsiini suhtes tundlike mikroorganismide põhjustatud sepsis.

Vastunäidustused

Vaatamata oma efektiivsusele ei sobi klindamütsiin kõigile patsientidele ja sellel on mitmeid vastunäidustusi, mida on oluline enne ravi alustamist arvestada. Need piirangud kehtivad nii üldise tervise kui ka organismi individuaalse reaktsiooni kohta ravimile.

  • Ülitundlikkus või allergia klindamütsiini või linkomütsiini suhtes.
  • Raske maksa- ja neerufunktsiooni häire, mis nõuab annuse kohandamist.
  • Antibiootikumidega seotud koliit, sealhulgas pseudomembranoosne koliit.< /li>
  • Rasedus ja imetamine – ravimit võib kasutada ainult rangetel näidustustel ja arsti järelevalve all.

Kõrvaltoimed

Nagu iga antibiootikum, võib ka klindamütsiin põhjustada kõrvaltoimeid, kuigi kõigil patsientidel neid ei teki. Oluline on olla ravimi võtmise ajal oma seisundi suhtes tähelepanelik ja ebameeldivate sümptomite ilmnemisel pöörduda arsti poole.

  • Kõige sagedasem kõrvaltoime on kõhulahtisus, mis võib olla seotud soolestiku mikrofloora muutustega.
  • Allergilised reaktsioonid, nagu lööve, sügelus või isegi anafülaktiline šokk, võivad tekkida patsientidel, kellel on ülitundlikkus ravimi suhtes. ravimit.
  • Mõnikord täheldatakse kõhuvalu, iiveldust ja oksendamist, mis võib olla tingitud ravimi ärritavast toimest seedetraktile.
  • Harva, kuid tõsiste kõrvaltoimete hulka kuulub pseudomembranoosne koliit, mis nõuab viivitamatut arstiabi.
  • Pikaajaline kasutamine võib põhjustada resistentsete bakteritüvede väljakujunemist, mis nõuab erilist jälgimist. arsti poolt

Korduma kippuvad küsimused

Kui palju Clindamycin Eesti apteekides maksab?
Hind Clindamycin Eestis on apteekides erinev. Meil on 1.07 € tablett
Kuidas osta Clindamycin ilma retseptita?
Clindamycin saab meie apteegist osta ilma retseptita.

Clindamycin Arvustused

M
K
E

Alternatiivid