Avaleht » Tervis » Bupropion
Bupropion

Bupropion

  • Kvaliteetsed tooted
  • Toetus 24/7
  • Kiire kohaletoimetamine
Kohaletoimetamine 4-7 päevadel
Makseviisid
pakett tablett Hind

Mis see on?

Bupropioon on antidepressant, mis erineb oma toimemehhanismi poolest enamikust teistest depressiooniravimitest. See kuulub dopamiini norepinefriini tagasihaarde inhibiitorite (NDRI) klassi, mis tähendab, et see mõjutab nende neurotransmitterite kontsentratsiooni ajus. Tänu sellele toimele aitab bupropioon parandada meeleolu, tõstab aktiivsust ja energiat depressiooni all kannatavatel patsientidel.

Bupropiooni kasutatakse ka suitsetamisest loobumiseks. Selle mõju dopamiini radadele, mis on seotud naudingutundega, aitavad vähendada nikotiiniisu ja leevendada võõrutusnähte. Lisaks on see ravim mõnikord ette nähtud hooajalise afektiivse häire (SAD) raviks, eriti neile, kes kogevad depressiooni sügis- ja talvekuudel.

Bupropioon ei põhjusta märkimisväärset sedatsiooni ega mõjuta serotoniini taset nagu paljud teised antidepressandid, mistõttu on see suurepärane võimalus neile, kellel on traditsiooniliste ravimite kõrvaltoimeid. Oluline on meeles pidada, et bupropioon võib suurendada krambihoogude riski, eriti suurte annuste korral või patsientidel, kellel on eelsoodumus krampide tekkeks.

Ühend

Bupropioon sisaldab toimeainena bupropioonvesinikkloriidi, mis määrab selle ravitoime. Lisaks toimeainele võivad tabletid sisaldada muid abiaineid, mis tagavad ravimi stabiilsuse, ohutuse ja efektiivsuse. Oluline on märkida, et konkreetne koostis võib olenevalt vabastamise vormist ja tootjast veidi erineda.

Abiained võivad sisaldada:

  • Mikrokristalne tselluloos – kasutatakse täiteainena.
  • Ränidioksiid, kolloidne – toimib paakumisvastase ainena.
  • Naatriumkarboksümetüültärklis – parandab lahustuvust. tablett maos.
  • Hüpromelloos – kasutatakse tableti kesta loomiseks.
  • Magnesiumstearaat – toimib määrdeainena, mis hõlbustab tootmisprotsessi tahvelarvutid

Ravimi koostis on hoolikalt valitud, et tagada selle pikaajaline toime ja minimeerida võimalikke kõrvaltoimeid

Kuidas kasutada?

Bupropiooni õige kasutamine on selle tõhususe ja kõrvaltoimete minimeerimise võti. Ravim on saadaval mitmes vormis - kohese, pikendatud ja pikendatud vabanemisega tabletid, mis võimaldab valida optimaalse annustamisskeemi sõltuvalt patsiendi konkreetsetest vajadustest.

  1. Ravi alustamine: kõrvaltoimete riski minimeerimiseks alustage tavaliselt väikese annusega, näiteks 150 mg üks kord päevas. Mõne päeva pärast võib annust sõltuvalt taluvusest ja toimest suurendada.
  2. Dosutamisskeem: toimeainet kiiresti vabastavaid tablette võetakse kaks või kolm korda päevas, annuste vahe peab olema vähemalt 6 tundi. Toimeainet prolongeeritult vabastavaid tablette võetakse kaks korda päevas ja toimeainet prolongeeritult vabastavaid tablette võetakse üks kord päevas, eelistatavalt hommikul.
  3. Ravi kestus: täieliku ravitoime ilmnemiseni võib kuluda mitu nädalat. Ravi tuleb arsti soovitusel jätkata ka pärast seisundi paranemist.

Oluline on rangelt järgida arsti soovitusi ja mitte ise annust muuta. Samuti ei tohiks te ravimi võtmist järsult lõpetada, et vältida ebameeldivaid võõrutusnähte.

Kuidas see toimib?

Bupropioon mõjutab neurokeemilisi protsesse ajus, mõjutades kahe peamise neurotransmitteri – dopamiini ja norepinefriini – taset. See kuulub dopamiini norepinefriini tagasihaarde inhibiitorite (NDRI) klassi. See mehhanism seisneb selles, et bupropioon takistab nende neurotransmitterite tagasihaaret neuronitesse pärast nende vabanemist sünaptilisse pilusse. Selle tulemusena suureneb dopamiini ja norepinefriini kontsentratsioon, mis aitab parandada meeleolu ja üldist psühho-emotsionaalset seisundit.

Lisaks blokeerib bupropioon nikotiini atsetüülkoliini retseptoreid, mis vähendab nikotiiniisu ja leevendab suitsetamisest loobumisel tekkivaid võõrutusnähte. Seega on ravim efektiivne nii depressiooni ravis kui ka suitsetamisest loobumisel, mistõttu on see antidepressantide seas ainulaadne

Näidustused

Bupropioon on ette nähtud mitmesuguste psüühika- ja käitumishäirete raviks. Sellel on lai kasutusala, mistõttu on see oluline tööriist psühhiaatrite ja terapeutide arsenalis. Bupropiooni kasutamise peamised näidustused on järgmised:

  • Depressioon: ravimit kasutatakse suure depressiivse häire (MDD) raviks. See aitab parandada meeleolu, vähendada väsimustunnet ja tõsta motivatsiooni.
  • Suitsetamisest loobumise abivahend: bupropioon aitab hallata nikotiinisõltuvust, vähendades nikotiiniisu ja leevendades võõrutusnähte.
  • Hooajaline afektiivne stressihäire: Kasutatakse sügis-talvisel perioodil esineva depressiooni ennetamiseks ja raviks.

Neid näidustusi toetavad kliinilised uuringud ja juhised, mistõttu on bupropioon nende seisundite ravis tõhus ja usaldusväärne valik.

Vastunäidustused

Bupropiooni ei soovitata kasutada teatud haigusseisundite korral või kombinatsioonis teatud ravimitega. Vastunäidustuste tundmine aitab vältida tõsiseid kõrvaltoimeid ja tüsistusi.

Peamised vastunäidustused hõlmavad järgmist:

  • Krampide häired: bupropioon võib langetada krambiläve ja seetõttu on see vastunäidustatud epilepsia või muude krambihoogudega patsientidele.
  • Buliimia või anoreksia esinemine või tekkerisk: neil patsientidel on suurem risk krambihoogude esinemine bupropiooni võtmise ajal.
  • Monoamiini oksüdaasi inhibiitorite (MAOI-de) samaaegne kasutamine: bupropiooni ei tohi võtta samaaegselt MAO inhibiitorid või kahe nädala jooksul pärast nende kasutamise katkestamist tõsiste kõrvaltoimete ohu tõttu.
  • Allergiline reaktsioon bupropioonile: kui patsiendil on tekkinud allergiline reaktsioon bupropiooni või selle komponentide suhtes, on ravimi kasutamine keelatud. vastunäidustatud.

Samuti on oluline arvestada, et bupropioon võib tõsta vererõhku, mistõttu tuleb selle kasutamine ravile allumatu hüpertensiooniga patsientidel olla ettevaatlik.

Kõrvaltoimed

Bupropiooni võtmine võib põhjustada mitmesuguseid kõrvaltoimeid, mis võivad olla erineva raskusastmega. Oluline on olla teadlik oma keha võimalikest reaktsioonidest sellele ravimile, et saaksite vajadusel kiiresti arstiabi otsida.

Kõige sagedasemad kõrvaltoimed on järgmised:

  • Peavalu: võib tekkida ravi alguses ja taandub tavaliselt, kui keha harjub ravimiga.
  • Unetus: bupropiooni stimuleeriva toime tõttu on soovitatav vältida selle võtmist. ravimit õhtul.
  • Iiveldus: sageli seotud ravimiga kohanemisega ja seda võib leevendada, kui võtate koos tabletiga toitu.
  • Suukuivus: see on üsna tavaline kõrvaltoime mõju, mis võib olla ebameeldiv, kuid ei kujuta endast tõsist ohtu.
  • Treemor ja ärevus: võib esineda mõnel patsiendil, eriti ravi alguses.

Harvemini võivad tekkida tõsisemad kõrvaltoimed, nagu krambid või allergilised reaktsioonid. Enne ravi alustamist on oluline arutada oma arstiga kõiki võimalikke kõrvaltoimeid.

Korduma kippuvad küsimused

Kui palju Bupropion Eesti apteekides maksab?
Hind Bupropion Eestis on apteekides erinev. Meil on 0.83€ tablett
Kuidas osta Bupropion ilma retseptita?
Bupropion saab meie apteegist osta ilma retseptita.

Bupropion Arvustused

K
K
J

Podobné produkty