Avaleht » Vererõhk » Benicar
Benicar

Benicar

Aktiivsed koostisosad: Olmesartan
  • Kvaliteetsed tooted
  • Toetus 24/7
  • Kiire kohaletoimetamine
Kohaletoimetamine 4-7 päevadel
Makseviisid
pakett tablett Hind

Mis see on?

Benicar on ravim, mille toimeaineks on olmesartaanmedoksomiil. See kuulub antihüpertensiivsete ravimite rühma, mida nimetatakse angiotensiin II retseptori blokaatoriteks (ARB). See ravim on mõeldud vererõhu kontrollimiseks, aidates seda alandada ja ennetada hüpertensiooniga seotud tüsistusi, nagu insult, südameatakk või neerukahjustus.

Benicar toimib, blokeerides angiotensiin II – hormooni, mis põhjustab veresoonte ahenemist – toimet. Tänu sellele jäävad anumad lõdvaks, mis parandab verevoolu ja vähendab survet. Ravimit kasutatakse tavaliselt pikaajalises ravis, mis nõuab regulaarset kasutamist stabiilse vererõhutaseme säilitamiseks.

Ühend

Benicar on saadaval tablettidena, mille peamiseks toimeaineks on olmesartaanmedoksomiil. See annab peamise ravitoime, blokeerides angiotensiin II retseptoreid ja normaliseerides vererõhku.

Lisaks peamisele toimeainele sisaldavad tabletid abikomponente, mis tagavad ravimi stabiilsuse ja kasutusmugavuse:

  • Mikrokristalne tselluloos
  • Krospovidoon
  • Magneesiumstearaat
  • Hüdroksüpropüültselluloos
  • Ränidioksiid
  • Laktoos monohüdraat

Need komponendid on vajalikud tableti struktuuri, lahustuvuse ja stabiilsuse loomiseks kogu säilivusaja jooksul.

Kuidas kasutada?

Benicari võetakse suu kaudu tableti kujul koos rohke veega. Maksimaalse efekti saavutamiseks on soovitatav ravimit võtta iga päev samal kellaajal, sõltumata söögikordadest. Arst määrab annuse individuaalselt, võttes arvesse patsiendi seisundit ja arteriaalse hüpertensiooni taset.

Sisseastumisel on soovitatav järgida järgmisi reegleid:

  1. Algannus on tavaliselt 20 mg üks kord ööpäevas. Seda võib suurendada kuni 40 mg-ni olenevalt organismi reaktsioonist ravile.
  2. Eakatel patsientidel ei ole ravim vaja annust muuta, kuid neeru- või maksafunktsiooni kahjustusega inimestel on vajalik eriline arstiabi.
  3. < li>Ärge lõpetage Benicari võtmist iseseisvalt, isegi kui teie vererõhk on normaliseerunud, et vältida ootamatuid muutusi.

Enne ravi alustamist rääkige kindlasti oma arstile kõigist kasutatavatest ravimitest, et vältida soovimatuid koostoimeid.

Kuidas see toimib?

Benicari toimemehhanism põhineb selle võimel blokeerida angiotensiin II retseptoreid. See hormoon mängib võtmerolli vererõhu reguleerimisel, põhjustades veresoonte ahenemist ning säilitades kehas naatriumi ja vett. Kui angiotensiin II retseptorid on blokeeritud, lõdvestuvad veresooned ja eemaldatakse liigne vedelik, mille tulemuseks on madalam vererõhk.

Selle lähenemisviisi kaudu ei alanda Benicar mitte ainult vererõhku, vaid kaitseb ka sihtorganeid, nagu süda, neerud ja aju kroonilise hüpertensiooniga seotud kahjustuste eest. Ravimi regulaarne kasutamine parandab veresoonte elastsust ja vähendab südame koormust, mis vähendab kardiovaskulaarsete tüsistuste riski. Mõju muutub märgatavaks mõne nädala jooksul pärast ravi algust, kuid maksimaalne tulemus saavutatakse pikaajalisel kasutamisel.

Näidustused

Benicar on ette nähtud hüpertensiooni raviks täiskasvanutel ja üle 6-aastastel lastel. Ravimit kasutatakse nii monoteraapiana kui ka kombinatsioonis teiste ravimitega vererõhu alandamiseks, kui ühest ravimist optimaalse tulemuse saavutamiseks ei piisa.

Peamiste kasutusnähtude hulgas:

  • Essentsiaalne hüpertensioon, mis nõuab tüsistuste vältimiseks pikaajalist ravi.
  • Kardiovaskulaarsete sündmuste, nagu insult ja südameinfarkt, riski vähendamine kõrge vererõhuga patsientidel.
  • < li>Neerude kaitse hüpertensiooni ja II tüüpi diabeediga patsientidel.

Ravimit soovitatakse kroonilise kõrge vererõhu kontrolli all hoidmiseks, mis aitab säilitada stabiilset tervislikku seisundit ja ennetada hüpertensiooniga seotud haiguste teket.

Vastunäidustused

Benicari kasutamine on teatud olukordades vastunäidustatud, kuna selle toime võib teatud patsientide kategooriate jaoks olla ohtlik. Enne ravi alustamist on oluline piirangud hoolikalt läbi lugeda ja konsulteerida oma arstiga.

Peamised vastunäidustused:

  • Ülitundlikkus olmesartaani või ravimi mõne komponendi suhtes.
  • Rasedus ja imetamine, kuna ravim võib mõjutada loote või imiku arengut.
  • Tõsine. maksafunktsiooni häire või sapikivitõbi.
  • Alla 6-aastased lapsed (selle rühma efektiivsus ja ohutus ei ole kindlaks tehtud).
  • Laktaasi puudulikkus, galaktoseemia või glükoosi-galaktoosi malabsorptsiooni sündroom, kuna koostis sisaldab laktoosi

Ravimit määratakse ettevaatusega patsientidele, kellel on neerufunktsiooni kahjustus, hüperkaleemia või neeruarterite ahenemine. Arst peab võtma arvesse patsiendi seisundi individuaalseid omadusi.

Kõrvaltoimed

Nagu kõik ravimid, võib ka Benicar põhjustada kõrvaltoimeid. Tavaliselt esinevad need harva ja sõltuvad organismi individuaalsest reaktsioonist ravile. Enamik patsiente talub ravimit hästi, kuid on oluline olla teadlik võimalikest kõrvaltoimetest.

Kõige sagedasemad kõrvaltoimed:

  • Peavalu ja peapööritus, eriti ravi alguses või annuse suurendamisel.
  • Väsimus või üldine nõrkus, mis on seotud keha kohanemisega vererõhu alandamiseks.
  • Seedetrakti häired, nagu iiveldus või kõhulahtisus.
  • Nahalööve või sügelus, mis võib olla allergilise reaktsiooni tunnuseks.

Harvaesinev, kuid tõsine kõrvaltoime on hüperkaleemia (kõrge kaaliumisisaldus veres), neerufunktsiooni kahjustus või hüpotensioon (liiga madal vererõhk). Ebatavaliste sümptomite ilmnemisel pöörduge viivitamatult arsti poole.

Korduma kippuvad küsimused

Kui palju Benicar Eesti apteekides maksab?
Hind Benicar Eestis on apteekides erinev. Meil on 0.45 € tablett
Kuidas osta Benicar ilma retseptita?
Benicar saab meie apteegist osta ilma retseptita.

Benicar Arvustused

C
A
T

Alternatiivid