Avaleht » Tervis » Aldactone
Aldactone

Aldactone

  • Kvaliteetsed tooted
  • Toetus 24/7
  • Kiire kohaletoimetamine
Kohaletoimetamine 4-7 päevadel
Makseviisid
pakett tablett Hind

Mis see on?

Aldactone on ravim, mida tuntakse rahvusvaheliselt spironolaktoonina. See kuulub kaaliumi säästvate diureetikumide ehk aldosterooni antagonistide rühma. Aldactonei peamine toime on aldosterooni hormooni retseptorite blokeerimine, mis soodustab naatriumi ja vee eemaldamist organismist, säilitades samas kaaliumi. See omadus muudab ravimi kasulikuks mitmesuguste kehas vedelikupeetusega seotud seisundite (nt hüpertensioon ja tursed) raviks, samuti hormonaalse tasakaaluhäirega seotud seisundite raviks.

Aldactonei soovitatakse sageli kasutada selliste haiguste raviks nagu krooniline südamepuudulikkus, maksatsirroos koos astsiidiga, nefrootiline sündroom ja hüperaldosteronism. Ravimit võib määrata ka hüpertensiooni täiendava ravina, kui teistel ravimitel ei ole soovitud toimet. Antiandrogeense toime tõttu kasutatakse Aldactonei mõnikord ka akne ja teiste naiste hormonaalsete häirete, näiteks polütsüstiliste munasarjade sündroomi, raviks.

Ühend

Aldactone koostis sisaldab toimeainet - spironolaktooni, mis on aldosterooni antagonist. See on peamine toimeaine, mis määrab ravimi terapeutilise toime. Spironolaktoon mõjutab mineralokortikoidi retseptoreid, mis viib naatriumi ja veepeetuse vähenemiseni organismis ning vererõhu languseni.

Aldactonei abiained võivad sisaldada erinevaid koostisosi, mis tagavad ravimi vormi ja stabiilsuse. Tavaliselt on need ained nagu:

  • Laktoos – kasutatakse tableti kaalu suurendamiseks ja seeduvuse parandamiseks.
  • Magnesiumstearaat – takistab komponentide kokkukleepumist ja hõlbustab tootmisprotsessi.
  • Maisitärklis – toimib sideainena ja aitab tabletil maos lahustuda.
  • Talk – kasutatakse määrdeainena neelamise hõlbustamiseks.

Kuidas kasutada?

Aldactonei kasutamine peab rangelt järgima arsti ettekirjutust, kuna annus ja manustamise sagedus sõltuvad patsiendi konkreetsest seisundist ja organismi reaktsioonist ravile. Enamikul juhtudel võetakse ravimit suu kaudu, eelistatavalt söögi ajal või vahetult pärast seda, et minimeerida võimalikku seedetrakti ärritust.

Kasutamissoovitused võivad olenevalt haigusest erineda, kuid ravimi kasutamise üldine protseduur on järgmine:

  1. Turse ravimisel on annus tavaliselt 25–200 mg päevas, olenevalt haigusseisundi tõsidusest ja organismi reaktsioonist.
  2. Hüpertensiooni kontrolli all hoidmiseks on algannus 50 mg -100 mg päevas, jagatuna mitmeks annuseks, vajadusel saab annust kohandada.
  3. Hüperaldosteronismi ravimisel võib annus olla oluliselt suurem ja selle määrab arst individuaalselt, sõltuvalt hormoonide tase ja sümptomid.

Kuidas see toimib?

Aldaktoon toimib aldosterooni antagonistina, hormooni, mis reguleerib vee ja elektrolüütide tasakaalu organismis. Aldosteroon soodustab naatriumi ja veepeetust, mis põhjustab vererõhu tõusu ja turset. Aldaktoon, blokeerides selle hormooni retseptoreid, vähendab naatriumi imendumist neerudes ja samal ajal soodustab vee väljutamist, mis aitab vähendada ringleva vere mahtu ja alandada vererõhku.

See toimemehhanism hoiab ära ka kaaliumikadu, mis eristab Aldactonei teistest diureetikumidest, mis sageli põhjustavad vere kaaliumisisalduse märkimisväärset langust. Selle omaduse tõttu kasutatakse ravimit selliste haiguste ravis, kus on vaja kontrollida kaaliumisisaldust, näiteks kroonilise südamepuudulikkuse või maksatsirroosi korral.

Aldactonei efektiivsust seostatakse ka selle antiandrogeensete omadustega, mille tõttu ravim vähendab androgeenide - meessuguhormoonide toimet. See omadus on kasulik selliste seisundite raviks nagu akne või hirsutism naistel, kus androgeenide liig mängib võtmerolli.

Näidustused

Aldactone on ette nähtud mitmesuguste vedelikupeetuse ja hormonaalse tasakaaluhäiretega seotud seisundite raviks. Selle peamine tegevus on suunatud turse vähendamisele ja vererõhu normaliseerimisele, samuti aldosterooni ülejäägiga seotud seisundite leevendamisele.

Aldactonei kasutamise peamised näidustused on järgmised:

  • Krooniline südamepuudulikkus – ülekoormuse sümptomite vähendamiseks ja seisundi halvenemise riski vähendamiseks.
  • Hüpertensioon – kasutatakse koos teiste antihüpertensiivsete ainetega vererõhu kontrolli all hoidmiseks.
  • < li>Astsiidiga maksatsirroos – aitab vähendada vedeliku kogunemist kõhuõõnde.

  • Nefrootiline sündroom – tursete vähendamiseks ja neerufunktsiooni parandamiseks.
  • Primaarne hüperaldosteronism – kasutatakse haiguste diagnoosimiseks ja raviks. mis on seotud aldosterooni liigse tootmisega.
  • Hormonaalsed häired naistel, nagu polütsüstiliste munasarjade sündroom ja akne, mis on põhjustatud liigsest androgeenitasemest.

Vastunäidustused

Vaatamata Aldactone laialdasele kasutamisele on haigusseisundeid ja haigusi, mille puhul seda ravimit ei soovitata kasutada. Vastunäidustused on seotud selle toimemehhanismi ja võimalike tüsistuste riskiga, eriti seoses elektrolüütide tasakaaluga organismis.

Aldactonei kasutamise peamised vastunäidustused on järgmised:

  • Hüperkaleemia – kaaliumisisalduse tõus veres, kuna ravim aitab säilitada kaaliumi organismis.
  • Äge neerupuudulikkus – neerufunktsiooni kahjustuse korral on kaaliumi ja kaaliumi akumuleerumise oht ja teiste elektrolüütide sisaldus suureneb.
  • Tõsine maksafunktsiooni häire – seisund halveneb ja tekib kõrvaltoimeid.
  • Addisoni tõbi on neerupealiste haigus, mille puhul esineb juba aldosterooni puudulikkus.< /li>
  • Allergia või ülitundlikkus spironolaktooni või ravimi muude komponentide suhtes.
  • Rasedus ja imetamine – ravimil võib olla kahjulik mõju lootele või lapsele, kui seda kasutatakse ilma arsti järelevalveta.

Kõrvaltoimed

Kuigi Aldactone peetakse tõhusaks ja seda kasutatakse sageli erinevate haiguste ravis, võib see, nagu iga teine ravim, põhjustada kõrvaltoimeid. Need toimed võivad olla erineva raskusastmega ja sõltuvad patsiendi keha individuaalsetest omadustest, annusest ja ravi kestusest.

Aldactonei kõige sagedasemad kõrvaltoimed on järgmised:

  • Hüperkaleemia on kaaliumisisalduse tõus veres, mis võib põhjustada lihaskrampe, nõrkust ja ebaregulaarseid südamerütme.
  • Seedetrakti probleemid – nagu iiveldus, oksendamine või kõhulahtisus, eriti ravimi võtmise alustamisel.
  • Hormonaalsed muutused – mõnel patsiendil võivad tekkida muutused hormoonide tasemes, mis põhjustab meestel rindade suurenemist (günekomastia) või menstruaaltsükli häireid naistel.
  • Peavalu. ja pearinglus – võimalik esimestel kasutuspäevadel, eriti kehaasendi muutmisel.
  • Lööve või allergilised nahareaktsioonid – võivad tekkida inimestel, kellel on ülitundlikkus ravimi komponentide suhtes.

Korduma kippuvad küsimused

Kui palju Aldactone Eesti apteekides maksab?
Hind Aldactone Eestis on apteekides erinev. Meil on 0.86€ tablett
Kuidas osta Aldactone ilma retseptita?
Aldactone saab meie apteegist osta ilma retseptita.

Aldactone Arvustused

E
R
Y

Podobné produkty