Pärast Prandini alustamist on minu veresuhkru tase oluliselt paranenud. Ravimit on lihtne enne sööki võtta ja ma ei koge tõsiseid kõrvaltoimeid.
Prandin
Aktiivsed koostisosad: Repaglinide- Kvaliteetsed tooted
- Toetus 24/7
- Kiire kohaletoimetamine
Mis see on?
Prandin on ravimi repagliniidi kaubanimi, mida kasutatakse II tüüpi diabeediga täiskasvanute veresuhkru taseme kontrolli all hoidmiseks. See stimuleerib kõhunääret tootma insuliini, mis aitab alandada glükoosi taset pärast sööki. Ravimit võetakse suu kaudu enne iga sööki ja see on osa terviklikust lähenemisviisist diabeediravile, mis hõlmab dieeti ja füüsilist aktiivsust.
Ühend
Prandini peamine toimeaine on repagliniid. Abiainete hulka kuuluvad:
- Dkaltsiumfosfaat (anhüdriid)
- Mikrokristalne tselluloos
- maisitärklis
- Meglumiin
- kroskarmelloosnaatrium
- Povidoon
- Poloksameer
- Magneesiumstearaat
- Koloiddioksiid räni
Tabletid on erineva annusega ja võivad annuste eristamiseks sisaldada värvaineid, näiteks raudoksiide.
Kuidas kasutada?
Prandini tuleb võtta suu kaudu enne iga peamist söögikorda. Tavaliselt soovitatakse ravimit võtta 15 minutit enne sööki, kuid aeg võib varieeruda vahetult enne sööki kuni 30 minutit enne sööki. Kui jätate söögikorra vahele, jätke sobiv ravimi annus vahele; kui on lisatud täiendav söögikord, lisage sobiv annus. Hüpoglükeemia või hüperglükeemia ohu vältimiseks on oluline järgida ettenähtud annust ja režiimi. Jälgige regulaarselt oma veresuhkru taset ja konsulteerige vajadusel oma arstiga, et annust kohandada.
Kuidas see toimib?
Prandin toimib, stimuleerides kõhunääret insuliini tootma. See sulgeb ATP-st sõltuvad kaaliumikanalid beeta-rakumembraanis, mis viib rakkude depolariseerumiseni ja kaltsiumikanalite avanemiseni. Kaltsiumi sisenemise suurenemine rakku põhjustab insuliini sekretsiooni. See mehhanism aitab alandada veresuhkru taset pärast sööki, tagades tõhusama glükeemilise kontrolli II tüüpi diabeediga patsientidel.
Näidustused
Prandin on näidustatud glükeemilise kontrolli parandamiseks II tüüpi suhkurtõvega täiskasvanutel. Seda kasutatakse dieedi ja treeningu lisandina veresuhkru taseme alandamiseks. Ravimit võib kasutada kas monoteraapiana või kombinatsioonis teiste hüpoglükeemiliste ainetega, nagu metformiin või tiasolidiindioonid, kui monoteraapia ei taga piisavat glükeemilist kontrolli.
Vastunäidustused
Prandini kasutamine on vastunäidustatud järgmistel juhtudel:
- I tüüpi suhkurtõbi
- Diabeetiline ketoatsidoos
- Raske maksafunktsiooni häire
- Samaaegne kasutamine gemfibrosiiliga
- Ülitundlikkus repagliniidi suhtes või mõni ravimi komponent
Enne ravi alustamist on vaja arstiga arutada kõiki võimalikke vastunäidustusi ja kaasuvaid haigusi.
Kõrvaltoimed
Prandini võtmise ajal võivad tekkida järgmised kõrvaltoimed:
- Hüpoglükeemia
- Iiveldus
- Kõhulahtisus
- Peavalu
- Seljavalu
- Valu liigesed
- Külma sümptomid, nagu ninakinnisus, aevastamine, kurguvalu
Harvadel juhtudel võivad tekkida tõsisemad reaktsioonid, nagu kollatõbi, tume uriin, valu ülakõhus, mis levib selga, iiveldus ja oksendamine. Kui need sümptomid ilmnevad, peate viivitamatult konsulteerima arstiga.
Korduma kippuvad küsimused
Prandin Arvustused
Prandin on aidanud mul oma glükoositaset paremini kontrolli all hoida, eriti pärast sööki. Siiski tunnen mõnikord kerget iiveldust, kuid see ei takista mul ravi jätkamist.
Prandini kasutamisel olen täheldanud oma suhkrutaseme stabiilsust. Hüpoglükeemia vältimiseks on oluline järgida annustamisskeemi ja dieeti.