Avaleht » Depressioon » Lithium
Lithium

Lithium

  • Kvaliteetsed tooted
  • Toetus 24/7
  • Kiire kohaletoimetamine
Kohaletoimetamine 4-7 päevadel
Makseviisid
pakett tablett Hind

Mis see on?

Liitium on ravim, mida kasutatakse laialdaselt psühhiaatrias, eriti bipolaarse afektiivse häire raviks. Selle ainulaadsed omadused muudavad selle üheks kõige tõhusamaks meeleolu stabilisaatoriks. Liitiumi peamine toime on vähendada bipolaarse häirega inimeste mania- ja depressiooniepisoodide sagedust ja raskust.

Liitium ei ole uus ravim; selle tõhusust on kinnitanud aastakümneid kestnud kliinilised uuringud ja praktika. Seda ravimit kasutatakse aktiivselt mitte ainult meeleolu stabiliseerimiseks, vaid ka enesetapumõtete vältimiseks, mistõttu on see psühhiaatria oluline vahend. Liitiumravi nõuab aga hoolikat jälgimist ja ravimitaseme jälgimist veres, sest isegi väikesed annusemuudatused võivad mõjutada ravi efektiivsust ja ohutust.

Ühend

Liitiumipõhised preparaadid sisaldavad toimeainet - liitiumkarbonaati. See liitiumi vorm on kõige levinum ja seda kasutatakse vaimsete häirete raviks. Liitiumkarbonaat on saadaval erinevates annustes, mis võimaldab arstidel valida iga patsiendi jaoks individuaalse raviskeemi. Lisaks peamisele aktiivsele komponendile sisaldavad ravimvormid abiaineid, mis võivad sõltuvalt tootjast erineda.

Näited abiainetest, mida liitiumtabletid või kapslid võivad sisaldada, on järgmised:

  • Mikrokristalne tselluloos – kasutatakse sideainena tableti moodustamisel.
  • Magneesiumstearaat – toimib määrdeainena, et tablette oleks lihtsam alla neelata.
  • Ränidioksiid – kasutatud. paakumispulbri vältimiseks.
  • Tärklis – tagab toimeaine ühtlase vabanemise.

Kuidas kasutada?

Liitiumi õige kasutamine nõuab arsti poolt määratud raviskeemi hoolikat järgimist. Liitiumi võetakse tavaliselt suukaudselt tablettide või kapslite kujul. Annus valitakse individuaalselt ja seda saab kohandada sõltuvalt organismi reaktsioonist ravile ja ravimi tasemest veres, mida kontrollitakse regulaarselt testidega. Oluline on mõista, et liitium ei hakka kohe toimima; Terapeutilise toime saavutamiseks võib kuluda mitu nädalat.

Ravist maksimaalse kasu saamiseks järgige neid juhiseid:

  1. Võtke liitiumi iga päev samal kellaajal, et säilitada ravimi stabiilne tase veres.
  2. Ärge jätke annuseid vahele ega kahekordistage annust, kui unustate ravimit võtta. Võtke lihtsalt järgmine annus tavalisel ajal.
  3. Jooge piisavalt vett ja vältige järske soolatarbimise muutusi, kuna see võib mõjutada teie liitiumi taset.

Kuidas see toimib?

Liitium toimib kesknärvisüsteemile, omades meeleolu stabiliseerivat toimet. Kuigi selle täpne toimemehhanism pole täielikult teada, arvatakse, et liitium mõjutab signaalide edastamist aju neuronite vahel. See muudab neurotransmitterite, nagu serotoniin ja norepinefriin, aktiivsust, mis mängivad võtmerolli meeleolu reguleerimisel.

Lisaks vähendab liitium närvirakkude erutatavust, mis aitab ära hoida bipolaarsele häirele iseloomulikke tugevaid meeleolumuutusi. Ravimil on ka neuroprotektiivsed omadused, mis aitavad kaitsta närvirakke kahjustuste eest, mis võivad olla olulised psüühikahäirete pikaajalises ravis. Üldiselt aitab liitium stabiliseerida meeleolu, vähendades mania- ja depressiooniepisoodide sagedust ning parandab patsientide elukvaliteeti.

Näidustused

Liitiumi kasutatakse peamiselt bipolaarse afektiivse häire raviks ja ennetamiseks. See ravim on üks tõhusamaid meeleolu stabilisaatoreid, ennetades nii maniakaalseid kui ka depressiooniepisoode. Liitiumravi võib määrata ka muude psüühikahäirete korral, kus on vajalik meeleolu stabiliseerimine ja suitsidaalse käitumise ennetamine.

Liitiumi kasutamise peamised näidustused on järgmised:

  • Bipolaarse häire maniaepisoodide ravi.
  • Bipolaarse afektiivse häire ägenemiste ennetamine.
  • Resistentse depressiooni ravi, mis ei allu teistele ravimeetoditele.
  • li>
  • Afektiivsete häiretega patsientide enesetapukatsete ennetamine.

Vastunäidustused

Vaatamata liitiumi efektiivsusele psüühikahäirete ravis, on selle kasutamine mõnel juhul vastunäidustatud. Selle põhjuseks on asjaolu, et liitiumil võib olla märkimisväärne mõju keha erinevatele süsteemidele ja see ei pruugi teatud tingimustel olla ohutu. Enne liitiumravi alustamist hindab arst hoolikalt võimalikke riske ja kasu patsiendile.

Liitiumi kasutamise peamised vastunäidustused on järgmised:

  • Raske neerupuudulikkus, kuna liitium eritub neerude kaudu ja selle akumuleerumine võib põhjustada toksilisi toimeid.
  • Südamehaigused, sealhulgas ebaregulaarne südamerütm, kuna liitium võib mõjutada elektrolüütide tasakaalu ja südamelihase funktsiooni .
  • Hüponatreemia (madal naatriumisisaldus veres), kuna liitium võib seda seisundit süvendada.
  • Dehüdratsioon. ja seisundid, millega kaasneb märkimisväärne vedelikukaotus, kuna see võib suurendada liitiumimürgistuse riski.
  • Rasedus ja imetamine, kui kasu emale ei kaalu üles võimalikku ohtu lootele või lapsele. li>

Kõrvaltoimed

Kuigi liitium on tõhus meeleolu stabilisaator, võib selle kasutamist seostada mitmete kõrvalmõjudega. Mõned neist võivad ilmneda ravi alguses ja aja jooksul taanduda, samas kui teised nõuavad hoolikat jälgimist ja võib-olla ka annuse kohandamist. Tõsiste tüsistuste vältimiseks on oluline regulaarselt arstile teatada ebameeldivatest sümptomitest.

Liitiumi kõige sagedasemad kõrvaltoimed on järgmised:

  • Käte värinad, mis sageli taanduvad väiksemate annuste või spetsiaalsete ravimite kasutamisega.
  • Janu ja sagenenud urineerimine, mis on seotud liitiumi mõjuga neerudele.
  • Kaal. suurenemine, mis võib olla tingitud muutustest ainevahetuses.
  • Uimasus või väsimus, eriti ravi algfaasis.
  • Seedetrakti häired, nagu iiveldus või kõhulahtisus

Korduma kippuvad küsimused

Kui palju Lithium Eesti apteekides maksab?
Hind Lithium Eestis on apteekides erinev. Meil on 0.39 € tablett
Kuidas osta Lithium ilma retseptita?
Lithium saab meie apteegist osta ilma retseptita.

Lithium Arvustused

K
D
M

Alternatiivid