Proovisin Januviat võtta koos metformiiniga ja olin tulemusega rahul. Veresuhkur on muutunud stabiilsemaks, eriti pärast sööki. Ma ei ole kõrvaltoimeid märganud, kuigi püüan oma seisundit hoolikalt jälgida. Mugavalt võite seda võtta ainult üks kord päevas.
Januvia - Sitagliptin
Aktiivsed koostisosad: Sitagliptin- Kvaliteetsed tooted
- Toetus 24/7
- Kiire kohaletoimetamine
Mis see on?
Januvia (sitagliptiin) on retseptiravim, mida kasutatakse II tüüpi diabeediga täiskasvanute veresuhkru kontrolli parandamiseks. See kuulub dipeptidüülpeptidaas-4 (DPP-4) inhibiitorite klassi, mis aitavad tõsta insuliini taset organismis pärast sööki ja vähendada maksa glükoosi tootmist.
Ühend
Januvia peamine toimeaine on sitagliptiin, mis on DPP-4 (dipeptidüülpeptidaas-4) inhibiitor. See komponent aitab reguleerida veresuhkru taset, suurendades insuliini taset ja vähendades pärast sööki glükoosi tootmist maksas.
Lisaks toimeainele sisaldavad Januvia tabletid mitmeid mitteaktiivseid komponente, mis on vajalikud ravimi kuju ja stabiilsuse tagamiseks:
- Mikrokristalne tselluloos
- Veevaba dikaltsiumfosfaat
- Naatriumkroskarmelloos
- Magneesiumstearaat
- Naatriumstearüülfumaraat
- propüülgallaat
Kuidas kasutada?
Januviat tuleb võtta üks kord päevas rangelt vastavalt arsti juhistele. Seda võib võtta söögikordadest sõltumata, mistõttu on seda ravimit mugav kasutada kiire graafikuga patsientidel. Januvia võtmise ajal on oluline jätkata oma arsti dieedi ja treeningplaani järgimist.
Kui te unustate annuse võtmata, võtke see niipea, kui see teile meenub. Kui aga järgmise annuse võtmise aeg on peaaegu käes, jätke vahelejäänud annus vahele ja jätkake ravimi võtmist nagu tavaliselt. Ärge kahekordistage annust, kui annus jäi vahele. Kui te võtate Januviat liiga palju, helistage kohe oma arstile või mürgistuskontrolli keskusele.
- Võtke Januviat iga päev samal kellaajal.
- Võib võtta koos toiduga või ilma.
- Järgige ettenähtud dieeti ja püsige füüsiliselt aktiivne.
- Ärge kahekordistage annust, kui jätate selle vahele.
- Jälgige regulaarselt oma veresuhkrut.
Kuidas see toimib?
Januvia (sitagliptiin) kuulub ravimite klassi, mida tuntakse DPP-4 (dipeptidüülpeptidaas-4) inhibiitoritena. See toimib, blokeerides ensüümi DPP-4, mis hävib organismis inkretiinide, hormoonide, mis aitavad reguleerida veresuhkru taset, inaktiveerimisega. Inkretiinid stimuleerivad kõhunääret pärast sööki rohkem insuliini tootma ja vähendavad ka maksas toodetava suhkru kogust.
Tänu sellele toimemehhanismile aitab Januvia kontrollida veresuhkru taset, eriti pärast sööki, kui kõrgenenud glükoosisisalduse oht on suurim. Seejuures vähendab see hüpoglükeemia riski, muutes selle tõhusaks ja ohutuks valikuks II tüüpi diabeediga patsientidele. Ravim toimib loomulikumalt, et aidata organismil reageerida veresuhkru kõikumisele ilma oluliste kõrvaltoimeteta, mis võivad tekkida teiste ravimeetoditega.
Näidustused
Januviat kasutatakse II tüüpi diabeediga täiskasvanute raviks. Seda kasutatakse dieedi ja treeningu lisandina, et parandada vere glükoosisisaldust. Seda ravimit võib määrata monoteraapiana või kombinatsioonis teiste diabeedivastaste ravimitega, nagu metformiin, sulfonüüluurea või insuliin, juhtudel, kui ühest ravimist ei piisa veresuhkru sihttaseme saavutamiseks.
Peamised näidustused Januvia väljakirjutamiseks:
- 2. tüüpi suhkurtõvega patsiendid, kes vajavad paremat veresuhkru kontrolli
- Kasutamine koos teiste hüpoglükeemiliste ravimitega, kui monoteraapia on ebapiisav
- Dieedi ja kehalise aktiivsuse lisamine veresuhkru kontrolli all hoidmiseks tase
Vastunäidustused
Januvial on mitmeid vastunäidustusi, mida tuleks enne ravi alustamist arvesse võtta. Ravimit ei tohi kasutada, kui olete sitagliptiini või mõne teise ravimi komponendi suhtes allergiline või ülitundlik, kuna see võib põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone, sealhulgas anafülaksia ja angioödeemi.
Peamised vastunäidustused hõlmavad järgmist:
- Ülitundlikkus ravimi ükskõik millise komponendi suhtes
- Anamneesis esinenud rasked allergilised reaktsioonid, nagu angioödeem ja Stevens-Johnsoni sündroom
- I tüüpi diabeet või diabeetiline ketoatsidoos, kuna Januvia ei ole ette nähtud nende seisundite raviks
Kõrvaltoimed
Kuigi patsiendid taluvad Januviat üldiselt hästi, võib see põhjustada mitmeid kõrvaltoimeid, mida tuleb selle võtmisel arvesse võtta. Kõige sagedasemad kõrvaltoimed on kerged sümptomid, nagu nohu, kurguvalu ja peavalu. Siiski võivad mõnedel patsientidel tekkida tõsisemad kõrvaltoimed, mis nõuavad viivitamatut arstiabi.
Januvia peamised võimalikud kõrvaltoimed on järgmised:
- Kõhunäärmepõletik (pankreatiit), mis võib olla eluohtlik
- Hüpoglükeemia, eriti kui seda kasutatakse koos insuliini või teiste suhkrusisaldust alandavate ravimitega.
- Rasked allergilised reaktsioonid nagu angioödeem ja Stevensi-Johnsoni sündroom
- Liigesevalu (artralgia), mis võib olla üsna intensiivne
- Pemfigus (bulloosne pemfigoid), mis võib nõuda haiglaravi ja ravimi kasutamise katkestamist.
Korduma kippuvad küsimused
Januvia Arvustused
Olen Januviat kasutanud juba mitu kuud ja võin öelda, et see aitab tõesti II tüüpi diabeeti kontrolli all hoida. Hea uudis on see, et see ei põhjusta tugevat veresuhkru langust ja on organismi poolt hästi talutav. Ainus negatiivne on üsna kõrge hind, kuid tulemus on seda väärt.
Pärast Januvia võtmist on mu tervis oluliselt paranenud. Erinevalt teistest ravimitest ei põhjustanud see minu veresuhkru tõusu, mis on normaalse glükoositaseme säilitamiseks väga oluline. Ainuke asi on see, et mõnikord on peavalud, kuid need mööduvad piisavalt kiiresti.