Olen Elidelit kasutanud arsti soovitusel mitu kuud. Kreem aitab toime tulla ekseemi ägenemisega näol, eriti külmal aastaajal. Mulle meeldib, et see ei tekita pingulustunnet ega jäta nahale õlist läiget.
Elidel - Pimecrolimus
Aktiivsed koostisosad: Pimecrolimus- Kvaliteetsed tooted
- Toetus 24/7
- Kiire kohaletoimetamine
Mis see on?
Elidel on põletikuvastane kreem, mille peamine toimeaine on pimekroliimus. Seda ravimit kasutatakse atoopilise dermatiidi (tuntud ka kui ekseemi) raviks patsientidel, kelle puhul muud ravimeetodid ei ole andnud soovitud toimet või on mingil põhjusel sobimatud. Elidel on suunatud naha põletikule, vähendades immuunsüsteemi aktiivsust manustamiskohas ja sümptomeid, nagu sügelus, punetus ja põletik.
Ravim on ette nähtud süsteemse kokkupuute minimeerimiseks kehaga, mis muudab selle ohutumaks kui mõned teised põletikuvastased ravimid. Elidel sobib nii lühi- kui ka pikaajaliseks kasutamiseks, kui on vaja pikaajalist kontrolli dermatiidi ägenemiste üle.
Ühend
Elidel sisaldab toimeainena pimekroliimust, mis vastutab selle peamise toime eest. See komponent on kaltsineuriini inhibiitor ning sellel on põletikuvastane ja immunomoduleeriv toime, mis vähendab T-lümfotsüütide aktiivsust ja tsütokiinide vabanemist, millel on võtmeroll põletiku tekkes.
Kreem sisaldab lisaks pimekroliimusele ka teisi abikomponente, mis tagavad ravimi soovitud tekstuuri ja stabiilsuse ning aitavad kaasa ka toote paremale imendumisele nahka. Peamised:
- Kaprüül- ja kapriinhapete mono- ja diatsüülglütseriidid
- etanool
- propüleenglükool
- naatriumhüdroksiid
- puhastatud vesi
li>
Kuidas kasutada?
Elidelit tuleb kasutada rangelt vastavalt arsti ettekirjutusele, eriti kui tegemist on pikaajalise kasutamisega. Kreemi kantakse õhukese kihina kahjustatud nahapiirkondadele, vältides kokkupuudet silmade, limaskestade ja lahtiste haavadega. Ravi võib alustada kohe pärast esimeste dermatiidi ägenemise märkide ilmnemist.
Soovitused kasutamiseks:
- Enne kreemi pealekandmist peske ja kuivatage hoolikalt käed ja nahk piirkondades, kus toodet kasutate.
- Kasutage Elidelit kaks korda päevas, hommikul ja õhtul, tehes õrnaid ringjaid liigutusi. kuni kreem on täielikult imendunud, imendub.
- Jätkake ravi, kuni sümptomid kaovad täielikult, kuid mitte kauem, kui arst on määranud. Kui pärast 6-nädalast kasutamist paranemist ei toimu, peaksite konsulteerima spetsialistiga.
Kuidas see toimib?
Elidel avaldab oma toimet tänu toimeainele pimekroliimusele, mis blokeerib immuunsüsteemi rakkude T-lümfotsüütide aktivatsioonis osaleva kaltsineuriini aktiivsust. T-rakud mängivad olulist rolli keha põletikulises reaktsioonis, mis põhjustab atoopilise dermatiidi sümptomeid nagu punetus, sügelus ja turse.
Kreemi nahale kandmisel tungib pimekroliimus epidermise pindmistesse kihtidesse ja hakkab kohalikul tasandil pärssima immuunrakkude liigset aktiivsust. Selle tulemuseks on põletikueelsete molekulide (tsütokiinide) tootmise vähenemine, mis omakorda vähendab põletikku ja sellega seotud sümptomeid.
Spetsiifilise toimemehhanismi tõttu on Elidel efektiivne ekseemi pikaajalise kontrolli all hoidmisel, põhjustamata naha atroofiat, mis on eeliseks mõne steroidsalvi ees.
Näidustused
Elidel on näidustatud atoopilise dermatiidi (ekseemi) raviks patsientidel, kui muud ravimeetodid, näiteks kortikosteroidid, ei sobi või ei anna soovitud toimet. Ravim on näidustatud nii lühiajaliseks ägenemiste raviks kui ka pikaajaliseks säilitusraviks, et vältida haiguse retsidiivide teket.
Peamised näidustused Elideli kasutamiseks:
- Kerge kuni mõõduka atoopilise dermatiidi ravi täiskasvanutel ja üle 2-aastastel lastel.
- Säilitusravi dermatiidi kroonilise kulgemise kontrolli all hoidmiseks ja ägenemiste vältimiseks.
- Alternatiivne ravim patsientidele, kellel kortikosteroidide kasutamine põhjustab soovimatuid kõrvaltoimeid või on vastunäidustatud.
Vastunäidustused
Vaatamata oma efektiivsusele ei soovitata Elidelit mõnel juhul kasutada. Ravimil on piirangud, mis on seotud patsiendi tervisliku seisundi ja haiguse tunnustega. Soovimatute tagajärgede vältimiseks on oluline rangelt järgida arsti soovitusi ja võtta arvesse võimalikke vastunäidustusi.
Elideli kasutamise peamised vastunäidustused:
- Ülitundlikkus pimekroliimuse või kreemi mõne abikomponendi suhtes.
- Ägedate bakteriaalsete, viirus- või seeninfektsioonide olemasolu, kuna Elidel võib nakkusprotsessi süvendada.
- Immuunsüsteemi häiretega patsiendid, näiteks immuunpuudulikkuse seisundid.
- Vanus kuni 2 aastat, kuna kasutamise ohutust ja efektiivsust imikutel ei ole kindlaks tehtud.
Kõrvaltoimed
Kuigi Elidelit peetakse pikaajaliseks kasutamiseks ohutuks, nagu iga ravim, võib see põhjustada kõrvaltoimeid. Enamik neist taandub iseenesest ega nõua ravimi kasutamise katkestamist, kuid oluline on olla teadlik organismi võimalikest reaktsioonidest ravile.
Kõige sagedasemad kõrvaltoimed on järgmised:
- Põletus või sügelus kreemi pealekandmiskohas, eriti esimestel kasutuspäevadel.
- Naha punetus või lööve, mis võib olla reaktsioon ravimile endale või selle komponentidele.
- Kohalikud infektsioonid, näiteks follikuliit, võivad esineda harvemini, kuna immuunaktiivsuse pärssimine nahk võib soodustada kasvu bakterid.
< li>Naha suurenenud tundlikkus päikesevalguse suhtes, mis nõuab täiendavat kaitset ultraviolettkiirte eest.
Korduma kippuvad küsimused
Elidel Arvustused
Ravim ei ole halb, kuid mõju võttis oodatust kauem aega. Dermatiidi sümptomid paranesid pärast paarinädalast kasutamist. Hind on veidi segane, aga naha tervise huvides arvan, et see on seda väärt.
Elidelist on saanud tõeline pääste minu lapsele, kellel on atoopiline dermatiit juba varakult põdenud. Varem proovisime hormonaalseid salve, kuid need tekitasid kõrvalmõjusid. Selle kreemiga selliseid probleeme pole ja naha seisund on oluliselt paranenud.