Crestor aitas mul kolesteroolitaset märgatavalt alandada paari kuu jooksul pärast selle võtmist. Märkasin, et hakkasin end paremini tundma ja isegi vererõhk stabiliseerus. Ainus, mis veidi muret teeb, on kerge lihasvalu, aga arst ütles, et see on normaalne.
Crestor
Aktiivsed koostisosad: Rosuvastatin- Kvaliteetsed tooted
- Toetus 24/7
- Kiire kohaletoimetamine
Mis see on?
Crestor on statiinide ehk HMG-CoA reduktaasi inhibiitorite klassi kuuluv ravim. Peamine toimeaine on rosuvastatiinkaltsium. Crestorit kasutatakse halva kolesterooli (LDL) ja triglütseriidide taseme alandamiseks veres ning hea kolesterooli (HDL) taseme tõstmiseks. See aitab vähendada südame-veresoonkonna haiguste, nagu südameinfarkt ja insult, riski.
Crestor määratakse osana terviklikust ravist, mis hõlmab madala rasvasisaldusega ja madala kolesteroolisisaldusega dieeti ja regulaarset treeningut. Ravimit võib soovitada kõrge kolesteroolitasemega patsientidele, mida ei saa dieedi ja elustiili muutustega kontrollida. Crestori kasutatakse ka ennetuslikel eesmärkidel patsientidel, kellel on suurenenud risk haigestuda ateroskleroosi ja muudesse tüsistustesse, mis on seotud kolesterooli kogunemisega arterites.
Ühend
Crestori peamine toimeaine on rosuvastatiinkaltsium. See ühend kuulub statiinide rühma, mis alandavad kolesterooli, inhibeerides ensüümi HMG-CoA reduktaasi, mis on kolesterooli sünteesi põhikomponent maksas. Sõltuvalt vabanemisvormist võib ravim sisaldada rosuvastatiini erinevates annustes, näiteks 5, 10, 20 või 40 mg.
Abikomponendid võivad sisaldada:
- Laktoosi monohüdraat
- Mikrokristalne tselluloos
- Kaltsiumfosfaat
- Krospovidoon
- Magneesiumstearaat
- Opadry (tablettide kilekate)
Need komponendid tagavad ravimi stabiilsuse, vormi ja kasutusmugavuse ning aitavad kaasa ka selle tõhusale imendumisele organismis.
Kuidas kasutada?
Crestori õige kasutamine on parimate tulemuste saavutamiseks hädavajalik. Ravim võetakse suu kaudu piisava koguse veega. Tabletti ei tohi närida ega purustada, kuna see võib mõjutada selle efektiivsust. Crestori võib võtta igal kellaajal, olenemata söögikordadest, kuid soovitatav on seda võtta iga päev samal kellaajal, et säilitada stabiilne toimeaine tase organismis.
Järgige oma arsti juhiseid annuse ja ravi kestuse kohta. Ravi alustatakse tavaliselt väikese annusega, mida saab seejärel suurendada sõltuvalt organismi reaktsioonist ja kolesteroolitasemest. Oluline on meeles pidada, et:
- Algannus on tavaliselt 5–10 mg üks kord päevas.
- Sõltuvalt kolesteroolitasemest ja ravieesmärkidest võib annust suurendada 20–40 mg-ni päevas.
- Ärge muutke annust ise ilma arstiga nõu pidamata.
>
Regulaarsed arstlikud läbivaatused ja vereanalüüsid aitavad jälgida ravi efektiivsust ja minimeerida kõrvaltoimete riski.
Kuidas see toimib?
Crestor alandab vere kolesteroolitaset, pärssides ensüümi HMG-CoA reduktaasi aktiivsust, mis mängib kolesterooli sünteesis maksas võtmerolli. See protsess viib halva kolesterooli (LDL) tootmise vähenemiseni, mis vähendab aterosklerootiliste naastude tekkeriski arterites. Selle tulemusena jäävad arterid avatumaks ja paindlikumaks, mis parandab verevoolu ja vähendab südame-veresoonkonna haiguste, nagu südameatakk või insult, tõenäosust.
Lisaks LDL taseme alandamisele suurendab Crestor ka hea kolesterooli (HDL) kontsentratsiooni ja aitab vähendada triglütseriidide taset. See kompleksne toime aitab võidelda ateroskleroosi vastu ja parandab patsiendi üldist lipiidide profiili. Oluline on mõista, et Crestor toimib osana terviklikust raviviisist, mis hõlmab ka muudatusi toitumises ja elustiilis.
Näidustused
Crestor on ette nähtud peamiselt üldkolesterooli ja LDL-kolesterooli alandamiseks hüperkolesteroleemiaga patsientidel. Ravim on näidustatud neile, kes ei ole dieedi ja kehalise aktiivsusega suutnud normaalset lipiidiprofiili saavutada. Crestori võib määrata nii täiskasvanute kui ka üle 10-aastaste laste raviks, kui neil on diagnoositud hüperkolesteroleemia pärilik vorm.
Lisaks kasutatakse Crestorit südame-veresoonkonna haiguste ennetamiseks patsientidel, kellel on suur risk haigestuda nendesse. See on eriti oluline inimeste jaoks, kellel on juba olemasolevad riskifaktorid, nagu diabeet, hüpertensioon, suitsetamine või südame-veresoonkonna haigused. Ravim on näidustatud ka ateroskleroosi raviks, et aeglustada haiguse progresseerumist ja vähendada tüsistuste riski.
- Hüperkolesteroleemia ja segatüüpi düslipideemia
- Perekondlik hüperkolesteroleemia (heterosügootne ja homosügootne)
- Südame-veresoonkonna haiguste ennetamine kõrge riskiga patsientidel
- Ateroskleroosi ravi selle kulgemise aeglustamiseks
Vastunäidustused
Crestoril on mitmeid vastunäidustusi, mida tuleb enne ravi alustamist arvesse võtta. Ravimit ei tohi võtta inimesed, kes on rosuvastatiini või ravimi mõne abikomponendi suhtes ülitundlikud. Lisaks on Crestor vastunäidustatud aktiivse maksahaiguse, nagu hepatiit või tsirroos, või püsivalt kõrgenenud vere transaminaaside taseme korral, kuna see võib viidata maksaprobleemidele.
Muude vastunäidustuste hulka kuuluvad raske neerupuudulikkus ja müopaatia ning seisund, mille puhul on oht rabdomüolüüsiks ehk lihaskiudude lagunemiseks, mis võib põhjustada tõsiseid tüsistusi, sealhulgas neerupuudulikkust. Rasedad või rinnaga toitvad naised ei tohi Crestorit kasutada, kuna see võib kahjustada loodet või last. Crestori ei soovitata kasutada ka patsientidel, kes võtavad tsüklosporiini, kuna see võib oluliselt suurendada tõsiste kõrvaltoimete riski.
- Ülitundlikkus rosuvastatiini või abiainete suhtes
- Aktiivne maksahaigus
- Rasedus ja imetamine
- Raske neerupuudulikkus
- Müopaatia või rabdomüolüüsi oht
- tsüklosporiini samaaegne kasutamine
Kõrvaltoimed
Nagu iga ravim, võib ka Crestor põhjustada kõrvaltoimeid, kuigi enamik patsiente talub seda hästi. Kõige sagedasemad kõrvaltoimed on seotud lihassüsteemi ja seedetraktiga. Mõned patsiendid võivad kogeda lihasvalu, nõrkust või isegi lihaskrampe. Need sümptomid võivad viidata müopaatiale, eriti kui nendega kaasneb kreatiinkinaasi taseme tõus veres.
Seedesüsteemist tulenevad kõrvaltoimed võivad hõlmata iiveldust, kõhukinnisust, kõhuvalu või kõhulahtisust. Harvadel juhtudel võivad tekkida tõsisemad kõrvaltoimed, nagu maksapõletik (hepatiit) või kollatõbi. Samuti tasub arvestada, et mõnel patsiendil võivad tekkida allergilised reaktsioonid, mis avalduvad nahalööbe, sügeluse või näo turse kujul.
Kui teil tekib mõni neist sümptomitest, eriti tugev lihasvalu või allergilise reaktsiooni nähud, võtke kohe ühendust oma arstiga.
- Lihasvalu, nõrkus või krambid
- Iiveldus, kõhukinnisus, kõhuvalu
- Hepatiit või kollatõbi (harv)
- Allergilised reaktsioonid, nt. lööve või näo turse
Korduma kippuvad küsimused
Crestor Arvustused
Mul on perekondlik hüperkolesteroleemia ja mul on alati olnud probleeme kolesterooliga. Crestor aitas tõesti numbrid normaalseks muuta. Kuigi alguses kartsin kõrvalmõjusid, siis mingeid erilisi probleeme peale selle, et väsimus veidi suurenes, ei tekkinud, aga see pole kriitiline.
Pärast seda, kui arst määras Crestori, paranes mu lipiidide profiil ja LDL-i tase langes normaalseks. Varem proovisin dieete ja sporti, kuid ilma märgatavate tulemusteta. Nüüd võtan pille regulaarselt ja tunnen end enesekindlamalt.