Olen Claritini võtnud juba mitu aastat, eriti õitsemise ajal. See ravim aitab mul kiiresti vabaneda nohust ja silmade sügelusest. Mul on hea meel, et see ei tekita unisust, seega saan seda kasutada isegi tööl.
Claritin
Aktiivsed koostisosad: Loratadine- Kvaliteetsed tooted
- Toetus 24/7
- Kiire kohaletoimetamine
Mis see on?
Claritin on antihistamiin, mis on loodud allergia sümptomite leevendamiseks. Ravimi toimeaine on loratadiin, mis aitab võidelda allergiliste reaktsioonidega nagu aevastamine, sügelus, nohu, pisaravool ja ninakinnisus. Claritin on uue põlvkonna tooted, mis ei põhjusta uimasust, mistõttu on mugav kasutada ka päevasel ajal. Ravim hakkab toimima kiiresti, tavaliselt 30 minuti jooksul pärast manustamist ja toime kestab 24 tundi.
Claritini kasutatakse hooajalise allergilise riniidi, kroonilise urtikaaria ja muude allergiliste seisundite raviks. Tänu oma ohutusele ja tõhususele on sellest saanud üks populaarsemaid vahendeid allergiate vastu võitlemiseks nii täiskasvanutel kui ka lastel.
Ühend
Claritini peamine toimeaine on loratadiin, mis kuulub antihistamiinikumide klassi. Loratadiin blokeerib tõhusalt histamiini H1 retseptoreid, hoides ära allergiliste sümptomite teket. Lisaks aktiivsele komponendile sisaldab ravim ka abiaineid, mis tagavad manustamise lihtsuse ja säilitavad toote stabiilsuse.
- Laktoosi monohüdraat – täiteaine, mis parandab tablettide maitset ja tekstuuri.
- Magnesiumstearaat – toimib kleepumisvastase ainena, mis aitab säilitada tablettide kuju ja struktuuri.< /li>
- Maisitärklis – kasutatakse sideainena ja tagab aktiivse komponendi ühtlase jaotumise tabletis
Kuidas kasutada?
Parimate tulemuste saavutamiseks on oluline järgida õigesti Claritini annustamisskeemi. Ravimit võetakse suu kaudu, sõltumata toidu tarbimisest. Oluline on võtta tablett piisava koguse veega. Annustamine ja ravikuuri kestus võivad varieeruda sõltuvalt patsiendi vanusest ja allergiliste sümptomite raskusastmest.
- Täiskasvanutel ja üle 12-aastastel lastel soovitatakse võtta 10 mg (üks tablett) üks kord päevas.
- Võib anda ka 2–12-aastastele lastele, kes kaaluvad üle 30 kg. 10 mg üks kord päevas. Kui laps kaalub alla 30 kg, on soovitatav pool annust – 5 mg üks kord päevas.
- Maksa- või neerufunktsiooni kahjustusega inimesed võivad vajada annuse kohandamist, seega pidage enne ravi alustamist nõu oma arstiga.
li>
Kuidas see toimib?
Claritin toimib, blokeerides histamiini, aine, mida organism toodab vastusena allergeenile, toime. Kui allergeenid, nagu õietolm, loomakõõm või tolm, satuvad kehasse, reageerib immuunsüsteem histamiini vabastamisega. See põhjustab selliseid sümptomeid nagu sügelus, aevastamine, vesine nina ja vesised silmad. Claritini toimeaine loratadiin seondub histamiini H1 retseptoritega ja takistab nende aktiveerumist.
Claritini eeliseks on see, et see toimib selektiivselt, tungimata kesknärvisüsteemi, mis vähendab unisuse ja väsimuse riski. Seega leevendab ravim tõhusalt allergilisi sümptomeid, häirimata patsiendi normaalset elurütmi.
Näidustused
Claritini soovitatakse kasutada erinevate allergiliste seisundite raviks ja ennetamiseks. Ravim aitab toime tulla sümptomitega, mis võivad oluliselt vähendada elukvaliteeti. Claritini oluline omadus on pikaajaline toime, mis on eriti oluline krooniliste allergiate korral.
- Hooajaline allergiline riniit (heinapalavik) – leevendab selliseid sümptomeid nagu aevastamine, nohu, nina ja silmade sügelemine ning vesised silmad.
- Krooniline urtikaaria – kõrvaldab sügeluse ja nahalööbe, mis tekivad see seisund.
- Erinevatest teguritest põhjustatud allergilised reaktsioonid, sealhulgas tolm, loomakõõm, õietolm ja nõelamised putukad
Vastunäidustused
Kuigi Claritin on enamiku inimeste jaoks ohutu ja tõhus ravim, on teatud tingimused, mille puhul selle kasutamine on vastunäidustatud. Enne ravi alustamist on oluline nende piirangutega tutvuda, et vältida võimalikke tüsistusi.
- Ülitundlikkus loratadiini või ravimi mõne abikomponendi suhtes. Kui teil on varem esinenud allergilisi reaktsioone antihistamiinikumide suhtes, ei pruugi Claritin teile sobida.
- Alla 2-aastane. Claritini kasutamine väikelastel ei ole soovitatav ilma arstiga konsulteerimata.
- Imetamise periood. Loratadiin võib erituda rinnapiima, seetõttu tuleks selle kasutamist sel perioodil piirata või täielikult vältida.
Kõrvaltoimed
Kuigi Claritin on üldiselt hästi talutav, võivad mõnedel inimestel tekkida kõrvaltoimed. Tavaliselt on need kerged ja ajutised, kuid oluline on olla teadlik organismi võimalikest reaktsioonidest ravimile.
- Peavalu on kõige sagedasem kõrvaltoime, mis võib Claritini võtmise ajal tekkida.
- Uimasus, kuigi see on haruldane, võib mõnel inimesel tekkida, kuigi seda ravimit turustatakse kui uimasust.
- Suu- ja ninakuivus on samuti võimalik kõrvalmõju ning võib põhjustada kerget ebamugavust.
- Iiveldus või seedehäired võivad täheldatud, kuid need kaovad, kui te ravimi võtmise lõpetate.
Korduma kippuvad küsimused
Claritin Arvustused
Minu lapsel tekkis õietolmuallergia ja arst soovitas Claritini. Tulemus on märgatav peaaegu kohe: aevastamine ja pisaravool lakkasid poole tunni jooksul pärast pillide võtmist. Laps tunneb end palju paremini ja olen tulemusega väga rahul.
Claritini soovitas mulle arst, kui tekkis allergia kassikarva vastu. Tabletid aitasid tõesti sümptomitega toime tulla ja nüüd saan turvaliselt oma lemmikloomade läheduses olla. Ainus negatiivne on see, et mõnikord tundub hind kõrge, kuid tõhusus on seda väärt.